Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Na výkon zo Španielska nadviazať v Topoľčanoch v súboji proti Maďarkám

Slovenská hádzanárska reprezentácia žien má za sebou vstup do II. fázy kvalifikácie o postup na ME 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore. V Antuequere podľahla favorizovanému Španielsku 28:33, ale v priebehu druhého dejstva mala na dosah dotiahnutie sa na remízový stav a v hre tak bol aj priaznivejší konečný rezultát. Po vicemajsterkách sveta stojí pred zverenkami trénera Pavla Streichera ďalšia náročná prekážka – tentoraz v podobe Maďarska, s ktorým si zmerajú sily vo vynovenej hale v Topoľčanoch v nedeľu 10. októbra od 18.15 h. Do stretnutia proti ďalšiemu favoritovi 5. skupiny sa pokúsia preniesť pozitíva zo svojho predchádzajúceho vystúpenia.

Slovenky sa vo štvrtok vrátili zo Španielska a majú pred sebou dva dni prípravy, počas ktorej sa pokúsia vymyslieť účinnú taktiku. „Tam sme sa predstavili po troch tréningoch. Teraz budeme mať opäť príležitosť znovu niečo natrénovať. Verím tomu, že podáme možno aj lepší výkon ako v stredu,“ skonštatoval P. Streicher, ktorý sa opäť bude spoliehať na tímového ducha svojho kádra. Na dosiahnutie dobrého výsledku však budú jeho zverenky potrebovať, aby sa vyhli výkyvom, ktoré dokážu kvalitný súperi potrestať. Doťahovanie gólového manka ich potom totiž stojí veľa síl.

Maďarské reprezentantky začali kvalifikáciu presvedčivým víťazstvom v Érde na Portugalčankami 34:24, hoci v polčase viedli len 17:15. „Zo začiatku bol náš výkon kostrbatý, menil som zostavu a uponáhľali sme niekoľko útokov. Od druhého polčasu sme sa potom prebrali a začali hrať poriadne. Ak to takto zostane aj v nedeľňajšom stretnutí so Slovenskom, budem spokojný,“ poznamenal kouč Vladimir Golovin, nový muž na maďarskej lavičke.

Špecifickú príchuť bude mať nedeľňajší duel pre tri slovenské spojky Simonu Szarkovú, Anette Emmu Hudákovú a Barboru Lancz, ktoré pôsobia v tamojšej najvyššej súťaži. V minulosti v nej hrali aj sestry Bízikové. Práve ľavá krídelníčka Réka bola s 9 gólmi najlepšia strelkyňa tímu SR proti Španielsku, so siedmimi presnými zásahmi jej sekundovali spomenutá Szarková a pivotka Nikoleta Trúnková. „Na Maďarky musíme ísť podobne ako na Španielky. S každým – aj s papierovo silnejším – súperom sa dá hrať. V stredu sme ukázali, že na to máme. Keď bojujeme jedna za druhú, tak to ide,“ poznamenal Trúnková, ktorá zvádzala neľútostné súboje na bránkovisku.

Slovenské a maďarské hádzanárky sa na kvalifikačnej úrovni naposledy stretli pred vyše štyrmi rokmi. V boji o účasť na MS 2017 sa po prehre 19:28 v Maďarsku zrodila doma remíza 24:24. Takýto výsledok s veľkým favoritom by bol pred decembrovým vystúpením na svetovom šampionáte pre slovenské hráčky nepochybne povzbudením.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na nedeľňajší zápas II. fázy kvalifikácie ME 2022 proti Maďarsku (10. 10. o 18.15 h):
brankárky: Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Alexandra Ivanicja (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotka: Nikoleta Trúnková, Valéria Dulinová (obe MŠK Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Siófok KC/Maď.), Anette Emma Hudáková (Alba Fehérvár KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová (obe MŠK Iuventa Michalovce), Boglárka Bízik (HC DAC Dunajská Streda)

Program 2. kola 5. skupiny – nedeľa 10. 10.:
TOPOĽČANY
18.15 h Slovensko – Maďarsko
PAREDES
18.00 h Portugalsko – Španielsko

Tabuľka:
1. Maďarsko 1 1 0 0 34:24 2
2. Španielsko 1 1 0 0 33:28 2
3. Slovensko 1 0 0 1 28:33 0
4. Portugalsko 1 0 0 1 24:34 0

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: RFEBM / J.L. Recio

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022