Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Najskôr rozlúčky a oceňovanie, potom víťazstvo zaisťujúce postup

Hádzanárky Slovenska v stredu potešili nielen seba aj pekne zaplnenú halu v Šali vysokým víťazstvom nad Lotyšskom (46:21), ktorým prakticky už v predstihu rozhodli o svojom postupe z I. fázy kvalifikácie MS 2023. „Určite sme veľmi šťastné, že sme vyhrali tento zápas. Výsledok mohol byť oveľa lepší, nemuseli sme dostať až toľko gólov, takže v odvete sa vynasnažíme inkasovať menej ako v prvom súboji,“ uviedla spojka Adriána Holejová, ktorá troma gólmi prispela k jednoznačnému triumfu. V závere to vyzeralo, že by Slovenky mohli atakovať aj päťdesiatku. „Áno, chceli sme dať čo najviac gólov, ale vtedy boli proti nám žrde lotyšskej bránky.“ Diváci si prišli na svoje. Videli veľa gólov v sieti súpera a hladké víťazstvo slovenských hádzanárok. „Bolo som veľmi šťastná, že sa hľadisko zaplnilo. Bolo cítiť podporu fanúšikov, za čo som veľmi rada,“ doplnila Holejová.

Na poste ľavej spojky dostala v základnej zostave príležitosť Karin Bujnochová. „Nemali sme o súperkách veľa informácií, keďže majú nové družstvo. To trochu komplikovalo prípravu na stretnutie. Možno sa to nezdá, ale niekedy je komplikovanejšie hrať proti takému súperovi, od ktorého nevieme, čo presne máme čakať. V úvode sme boli zbytočne nervózne. Keď sme sa už dostali do vysokého vedenia, tak sme sa snažili duel užiť a kontrolovať jeho vývoj. To sa nám aj podarilo,“ povedala Bujnochová, ktorá nepochybuje o tom, že Slovenky si zahrajú v II. fáze: „Áno, je rozhodnuté. Už na začiatku druhého polčasu som vedela, že tento súper nám viac-menej nenarobí vážnejšie problémy.“ Slovenské družstvo sa však napriek dominancii nevyhlo ani istým zaváhaniam – najmä v defenzíve či pri čistých gólových príležitostiach. „Stredajší zápas si v príprave na odvetu určie rozoberieme. Myslím si, že najmä našu hru v obrane sme si predstavovali inak, bolo náročnejšie sa prispôsobiť súperovi. Teraz sa sústredíme na zlepšenie našej hry,“ dodala hráčka, ktorá v utorok oslávila 28. narodeniny a proti Lotyšskám absolvovala jubilejný 50. štart v drese národného tímu.

Ešte pred zápasom sa v šalianskej Mestskej športovej hale udiali rozlúčky s reprezentačnými kariérami v podaní dvoch hráčok. Pôsobenie v slovenskej reprezentácii ukončili Adriana Medveďová a Annamária Patrnčiaková (Birkušová). Brankárka Medveďová odchytala od roku 2012 za ženy 71 zápasov a strelila aj jeden gól. Momentálne pôsobí v národnom tíme ako vedúca družstva. Pravá krídelníčka Patrnčiaková mala v seniorskej reprezentácii takisto roku 2012 na konte 45 štartov a 34 gólov. Obe odohrali množstvo stretnutí už v mládežníckych reprezentačných výberoch SR.


Pavol Streicher, bývalý tréner slovenskej ženskej reprezentácie, s ktorou sa vlani predstavil aj na majstrovstvách sveta v Španielsku si prevzal pamätnú plaketu. Predsedovi trénersko-metodickej komisie Slovenského zväzu hádzanej ju odovzdal viceprezident SZH Ernö Kelecsényi spolu s Józsefom Ráczom, majiteľom spoločnosti Mercendes-Benz Dunajská Streda, ktorá je významným partnerom mobility SZH.

Ďalšie rozhovory po stredajšom úspešnom vstupe do kvalifikácie MS si môžete pozrieť na youtubovom kanáli SZH na linku:

Please accept YouTube cookies to play this video. By accepting you will be accessing content from YouTube, a service provided by an external third party.

YouTube privacy policy

If you accept this notice, your choice will be saved and the page will refresh.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

28. Nov, 2022

Zomrel Jozef Hlinický

V pondelok 28. novembra 2022 zomrel vo veku 77 rokov Jozef Hlinický, bývalý ligový rozhodca a člen…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022