Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Pčola asistentom Dueňasa

Nominácia hádzanárok SR na februárové sústredenie

Po piatkovom oficiálnom predstavení nového kormidelníka reprezentácie hádzanárok Slovenska Jorgeho Dueňasa, ktorý vo funkcii nahradil Pavla Streichera, je už známe aj zloženie realizačného tímu. Asistentom španielskeho kormidelníka a zároveň trénerom brankárok bude Peter Pčola, v súčasnosti kouč HK Slovan Duslo Šaľa, ktorý má skúsenosti z pôsobenia v reprezentáciách mládežníckych kategórií. Ako fyzioterapeut bude pokračovať Kristián Michalec, kondičný tréner je Ján Čerňan. Ešte sa rieši otázka vedúceho družstva.
Na najbližší zraz, ktorý bude v termíne od 17. do 20. februára, pozval Dueňas 19 hráčok. Keďže nejde o asociačný termín, v kádri figurujú takmer výlučne hráčky z domácich klubov MOL ligy, pričom HC DAC Dunajská Streda nemá zastúpenie, keďže slovenský vicemajster bude mať vtedy povinnosti vo štvrťfinále Európskeho pohára. V nominácii sú aj dve legionárky – spojka Katarína Kostelná z českého majstrovského DHK Baník Most a brankárka Annamária Musáková z poľského prvoligového tímu JKS San Jaroslaw. Musáková je nováčik na tejto úrovni, ale v minulosti reprezentovala v mládežníckych kategóriách.
„Tento zraz chceme využiť na prvý kontakt s hráčkami a zároveň je to šanca vidieť v akcii mladé hráčky. Chcem ich spoznať, porozprávať sa s nimi a vysvetliť im svoje zámery o systéme hry, teda začať krok za krokom,“ sprostredkoval Dueňasove slová technický riaditeľ SZH Fernando Gurich.

Nominácia hádzanárok Slovenska na sústredenie v Bratislave (17. – 20. 2. 2022):
brankárky: Annamária Musáková (SPR JKS San Jaroslaw/Poľ.), Viktória Voržáčková, Soňa Furgaláková (obe HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotky: Nikoleta Trúnková, Valéria Dulinová (obe MŠK Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Katarína Pócsíková, Lenka Ratvajská (obe HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Katarína Kostelná (DHK Baník Most/ČR), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová, Alena Dvorščáková (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Diana Mária Vargová, Olívia Ščípová, Karolína Matušincová (všetky HK Slovan Duslo Šaľa), Dorota Bačenková (Kisvárdai KC / HUN)

Realizačný tím:
hlavný tréner: Jorge Dueñas
asistent trénera a tréner brankárok: Peter Pčola
fyzioterapeut: Kristián Michalec
kondičný tréner: Ján Čerňan

 

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022