Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Pozitívna reakcia Sloveniek v odvete s Ukrajinou

Slovenské hádzanárky odohrali na záver minulotýždňového sústredenia v Michalovciach dva medzištátne zápasy s Ukrajinou, ktoré boli súčasťou prípravy na novembrovú I. fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2023 proti Lotyšsku.
Boli to aj z hľadiska výkonu odlišné stretnutia. V prvom stretnutí v michalovskej Chemkostav aréne ťahali zverenky hlavného trénera Jorgeho Dueňasa za kratší koniec (29:30), odveta vo vranovskej Mestskej športovej hale bola už jasne v ich réžii (32:24). Pochopiteľne, väčšia spokojnosť trénerského štábu bola s odvetou proti Ukrajinkám. „Po prvom zápase sme sa bavili o tom, že sme mali málo agresívnu obranu v I. polčase, po zmene strán to už bolo lepšie. Do odvety sme išli s tým, aby to tak bolo od začiatku, čo sa nám aj podarilo. Najmä sme však zlepšili efektivitu streľby, na ktorej sme predtým trochu horeli, ale v sobotu sme si počas celého duelu držali vysokú úspešnosť,“ povedal asistent trénera Peter Pčola.
Kolektív a dobrá partia sa ukážu vtedy, keď sa nedarí. Slovenky zareagovali na zaváhanie v prvom dueli správnym spôsobom. „Po piatkovej nešťastnej prehre, lebo neúspech o jeden gól vždy bolí, sa dievčatá skoncentrovali a šliapali 60 minút. Určite to nebol bezchybný výkon, ale každá priložila ruku v dielu. Dobre sme začali v obrane, potom prišli chyby, ale vtedy zavrela bránku Viktória Oguntoyová. Je dôležité, že sme sa takto dopĺňali. Všetci sme si veľmi želali už víťazstvo, aby nás to nakoplo ďalej,“ dodal Pčola, ktorý zatiaľ nevedel povedať, či sa bude súčasný káder meniť pred najbližším zrazom.
Ešte pred kvalifikačným dvojzápasom s Lotyšskom, ktorý sa bude hrať v stredu 2. novembra v Šali a v nedeľu 6. 11. v meste Valmiera, absolvujú slovenské reprezentantky dve previerky proti Čiernej Hore. Hrať sa bude koncom októbra (28. a 29. 10.) v Podgorici.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH / Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022