Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Pred Portugalskom tri zmeny na troch postoch

Hádzanárska reprezentácia žien Slovenska sa zišla v nedeľu v Topoľčanoch, kde sa začala pripravovať na tohtotýždňový dvojzápas kvalifikácie ME 2022 proti Portugalsku. Nový hlavný tréner Jorge Dueňas nominoval 20-členný káder, ale ešte pred začiatkom sústredenia prišlo k trom vynúteným zmenám na troch rôznych hráčskych postoch.

„Zo zdravotných dôvodov nie sú k dispozícii krídelníčka Katarína Pócsíková, pivotka Valéria Dulinová a ani spojka Natália Némethová. Namiesto nich sme káder doplnili o Lenku Ratvajskú, Viktóriu Györiovú a Olíviu Ščípovú. Ďalšie hráčky neavizovali zdravotné problémy okrem bežných boľačky,“ informoval asistent trénera Peter Pčola.

Slovenky majú za sebou úvodné tréningové jednotky. „Prvý tréning v nedeľu bol regeneračného charakteru, keďže hráčky mali počas víkendu ligové povinnosti a potom cestovali na zraz do Topoľčian. Pondelkové tréningy venujeme tomu, čo chceme hrať my. V utorok sa budeme konkrétne pripravovať na nášho najbližšieho protivníka,“ poznamenal Pčola.

Pre káder v tomto zložení je to prvá skúsenosť s novým realizačným tímom. „Dievčatá sa postupne oťukávajú a zisťujú, čo môžu od nás očakávať. Na tréningoch čoraz viac komunikujú. Nálada v družstve je dobrá,“ dodal Dueňasov asistent.

Slovenky sa v utorok presunú do Bratislavy, kde v stredu ráno absolvujú brífing s médiami a potom z Viedne cez Zürich odletia do Porta. Prvý zápas s Portugalskom odohrajú vo štvrtok 3. marca od 20.00 h v meste Paredes. Odveta bude v nedeľu 6. 3. od 15.00 h v Topoľčanoch. V 5. kvalifikačnej skupine bojov o postup majstrovstvá Európy 2022 v Slovinsku, Čiernej Hore a Severnom Macedónsku sú oba tímy zatiaľ bez bodu za favorizovanými družstvami Maďarska a Španielska.

Aktuálna nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na sústredení pred dvojzápasom kvalifikácie ME 2022 proti Portugalsku (3. a 6. marca):
brankárky: Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Viktória Oguntoyová (HC DAC Dunajská Streda), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotky: Viktória Györiová (Szombathelyi KKA/Maď.), Nikoleta Trúnková (MŠK Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Lenka Ratvajská (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Siófok KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Katarína Kostelná (DHK Baník Most/ČR), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Erika Rajnohová (HC DAC Dunajská Streda), Diana Mária Vargová, Olívia Ščípová (obe HK Slovan Duslo Šaľa)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022