Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Slovenky dvakrát proti Ukrajinkám

Hádzanárska reprezentácia žien Slovenska má v novej sezóne prvú akciu naplánovanú na prelom septembra a októbra, keď absolvuje sústredenie s dvoma medzištátnymi prípravnými stretnutiami. Zverenky trénera Jorgeho Dueňasa sa budú pripravovať v Michalovciach, kde v piatok 30. septembra odohrajú prvý súboj z dvojzápasu proti Ukrajinkám. Odveta je na programe na druhý deň – v sobotu 1. októbra vo Vranove nad Topľou. V nominácii na sústredenie, ktoré sa začne 25. septembra figuruje 20 hráčok, presnú polovicu tvoria legionárky. Do národného tímu sa oproti predchádzajúcim akciám vracajú brankárka Viktória Oguntoyová, pivotka Kristína Pastorková, Simona Szarková, Veronika Habánková a Barbora Lancz. Šancu dostanú aj mladé Olívia Ščípová, Alena Dvorščáková a Natalia Dmytrenková. Naopak, v kádri chýbajú skúsené Adriana Medveďová či Marianna Rebičová. Pre Slovenky to bude príprava na novembrovú I. fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2023, v ktorej ich čakajú Lotyšky.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na sústredenie a dva medzištátne zápasy proti Ukrajine (25. 9. – 2. 10. 2022):
brankárky: Viktória Oguntoyová (Dunaújvárosi Kohász KA/Maď.), Soňa Furgaláková, Viktória Voržáčková (obe HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotka: Viktória Györiová (Szombathelyi KKA/Maď.), Nikoleta Trúnková (Kisvárdai KC/Maď.), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková, Natalia Dmytrenková (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda)
spojky: Karin Bujnochová (MKS Zaglebie Lubin/Poľ.), Vladimíra Bajčiová (Jomi PDO Salerno ASD/Tal.), Adriána Holejová (OGC Nice Côte d’Azur Handball/Fr.), Simona Szarková, Veronika Habánková (obe Kisvárdai KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Anette Emma Hudáková (Moyra-Budaörs Handball/Maď.), Alena Dvorščáková (MŠK Iuventa Michalovce), Erika Rajnohová (HC DAC Dunajská Streda), Olívia Ščípová (HK Slovan Duslo Šaľa).

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022