Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Slovenky pred MS na turnaj do Španielska

Udelenie voľnej karty na majstrovstvá sveta 2021 pre slovenskú ženskú hádzanársku hádzanársku reprezentáciu je záväzok aj pre Slovenský zväz hádzanej. „Veľmi nás to potešilo a snažíme sa vytvoriť pre dievčatá čo najlepšie podmienky na prípravu, ktorá sa začne už tento víkend krátkym sústredením v Púchove, aby sme mohli naplniť zámery trénera. Musíme poďakovať aj našim klubom z MOL ligy na čele s Iuventou, ktoré nám vyjadrili podporu tým, že uvoľnili hráčky pre potreby reprezentácie aj mimo asociačného termíny,“ uviedol na piatkovom brífingu viceprezident SZH Ernö Kelecsényi.

Už o necelý mesiac sa Slovenky zídu pred štartom kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2022. „Po dvoch dňoch od zrazu v prvú októbrovú nedeľu cestujeme do Španielska, kde v stredu 6. októbra v Antequere pri Málage vstúpime do bojov v 5. skupine. Po návrate domov nás v nedeľu 10. 10. od 18.00 h čaká v Topoľčanoch prvý domáci zápas proti ďalšiemu spolufavoritovi skupiny – Maďarsko, ktoré má nového trénera,“ priblížil Kelecsényi ďalší program národného tímu SR.

Záverečná príprava slovenských hádzanárok na svetový šampionát sa začne 21. novembra. „O štyri dni neskôr odcestujeme do Španielska, kde sme dostali pozvánku na kvalitný medzinárodný turnaj za účasti domácich Španielok, Nemiek a ešte jedného tímu. Je to výsledok našej dobrej spolupráce s Kráľovskou španielskou hádzanárskou federáciou. Budeme sa tam pripravovať až do odchodu do Llírie pri Valencii, dejiska našich zápasov v základnej E-skupine na decembrových MS. Myslím si, že nás čaká plnohodnotný program. Verím, že dovtedy dáme dokopy plnohodnotný káder. Trápia nás zranenie, ale robíme všetko pre to, aby sa hráčky, ktoré majú zdravotné problémy, maximálne do dvoch mesiacov dali dokopy. Potrebujeme totiž čo najsilnejšie družstvo. Jeho silnou stránkou by mala byť motivovanosť, bojovnosť a dobrá obrana s brankárkou. Potrebujeme kvalitnú a organizovanú obranu, z ktorej sa dá chodiť do rýchlych protiútokov a strieľať ľahké góly,“ poznamenal viceprezident SZH zodpovedný za reprezentáciu.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022