Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Slovenky sa pripravujú v Bratislave, Streicher donominoval aj Furgalákovú

Slovenské hádzanárske reprezentantky sa zišli v nedeľu popoludní v Bratislave, kde začali krátku prípravu pred štartom II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore. Hlavnému koučovi národného tímu Pavlovi Streicherovi sa po zmenách, ktoré sa udiali v uplynulých dňoch, hlásilo 17 hráčok. „K šestnástke sme donominovali ešte tretiu brankárku Soňu Furgalákovú zo Šale. Aďa Medveďová mala totiž minulý týždeň problém s chrbtom, a tak sme sa radšej poistili,“ informoval Streicher, ktorý mal za sebou už prvý tréning so svojimi zverenkami. Žiaľ, počas neho vyvstala ďalšia nepríjemnosť. „Veronika Habánková si na tréningu podvrtla koleno. Išlo o nešťastnú situáciu bez kontaktu, keď nabiehala na streľbu a pribrzdila v snahe sa vyhnúť. Dnes ju čaká ešte vyšetrenie na Sportclinic, takže uvidíme, ako to dopadne.“
Slovenky absolvujú v pondelok ešte dva tréningy a v utorok už cestujú za prvým kvalifikačným súperom. „Máme minimálny čas na prípravu. Obzvlášť, keď u nás sa hrajú ligové súťaže pred zrazmi aj počas víkendu. Musíme sa s touto situáciou vyrovnať a snažiť sa čo najlepšie pripraviť a maximálne koncentrovať na dva najbližšie kvalifikačné zápasy,“ dodal Streicher.
Úvodný zápas v 5. kvalifikačnej skupine čaká jeho zverenky v stredu 6. októbra od 20.45 h v meste Antequera proti Španielsku. V nedeľu 10. 10. sa potom predstavia doma proti Maďarsku, hrať sa bude od 18.15 h v Topoľčanoch.

Aktualizovaná nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na 1. a 2. kolo II. fázy kvalifikácie ME 2022 (6. 10. proti Španielsku a 10. 10. proti Maďarsku):
brankárky: Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Alexandra Ivanicja (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotka: Nikoleta Trúnková, Valéria Dulinová (obe MŠK Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Siófok KC/Maď.), Anette Emma Hudáková (Alba Fehérvár KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová (obe MŠK Iuventa Michalovce), Boglárka Bízik (HC DAC Dunajská Streda)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: rtl.lu

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022