Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Slovenky tri dni v Púchove, v septembri bez zápasovej previerky

Hneď v úvode novej sezóny majú prvú reprezentačnú akciu hádzanárky Slovenska, ktoré čaká nabitý zvyšok kalendárneho roka. Okrem vstupu do kvalifikácie o postup na ME 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore majú pred sebou aj vystúpenie na MS 2021 v Španielsku. Aj preto sa realizačný tím snaží naplánovať čo najviac spoločnej prípravy nielen v asociačných termínoch. Zverenky hlavného trénera Pavla Streichera sa zídu už túto nedeľu 12. septembra v Púchove na krátkom trojdňovom zraze. Na Považí by sa mal zísť 14-členný káder pozostávajúci z dvoch brankároch a tucta hráčok. Zložený je z hádzanárok troch domácich klubov (Iuventa, D. Streda, Šaľa) a dvoch zahraničných (Siófok, Kreuzlingen).

„Tento termín nie je asociačný, a tak sa niektoré zahraničné kluby postavili k tomu odmietavo, ale musíme to rešpektovať. Keďže letné akcie nám z rôznych dôvodov nevyšli, naším zámerom je, aby sme sa po dlhšom čase opäť stretli a povedali si, o čo ide vzhľadom k tomu, že nastala nová situácia udelením voľnej karty na svetový šampionát,“ uviedol P. Streicher, ktorý k zloženiu svojho družstva doplnil: „Zvykneme mať k dispozícii početnejší káder, ale takáto je aktuálna situácia. Mňa najmä mrzia zranenia a zdravotné problémy niektorých hráčok, keď sa boria s týmito obmedzeniami už na začiatku sezóny, čo je veľmi zlý signál. Som však rád, že nám v našich kluboch vyšli v ústrety. Napríklad z Iuventy uvoľnili sedem hráčok, za čo patrí vďaka trénerovi a športovému riaditeľovi Jánovi Beňadikovi. Vďaka tomu môžeme natrénovať veci, ktoré chceme.“

Jednou z dvoch legionárok v nominácii je ľaváčka hrajúca na pravej spojke Petra Škoricová zo švajčiarskeho Kreuzlingenu. „Dostala súhlas od svojho klubu. Je to jedna z posledných príležitostí, aby sme ju vyskúšali a zistili, v akom je stave a či s ňou v prípade potreby môžeme rátať,“ vysvetlil kormidelník SR.

Slovenské reprezentantky mali počas septembrového sústredenia absolvovať aj zápasovú previerku. „Z myšlienky otestovať sa v prípravnom stretnutí zišlo. Najskôr bol naplánovaný duel s Českom a potom nevyšiel ani úmysel zahrať si Rakúskom. Iný duel nebudeme organizovať,“ dodal Streicher.

Nominácia hádzanárok Slovenska na sústredenie v Púchove (12. – 14. 9. 2021):
brankárky: Viktória Oguntoyová (HC DAC Dunajská Streda), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotky: Valéria Dulinová, Nikoleta Trúnková (obe MŠK Iuventa Michalovce)
krídla: Bibiana Štefaniková, Martina Popovcová (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Simona Szarková (Siófok KC/Maď.), Petra Škoricová (HSC Kreuzlingen/Švaj.), Marianna Rebičová, Adriána Holejová, Vladimíra Bajčiová (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Diana Mária Vargová (HK Slovan Duslo Šaľa)

Autor: slovakhandball.sk

FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022