Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Slovenky v úvode kvalifikácie ME aj bez Pastorkovej

Trénerovi slovenskej hádzanárskej reprezentácie žien Pavlovi Streicherovi neubúdajú starosti so zostavením kádra na najbližšiu reprezentačnú akciu, ktorou bude vstup do II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore.
V zúženej nominácii na zápasy 5. kvalifikačnej skupiny v Španielsku (Antequera, 6. 10. o 20.45 h) a doma proti Maďarsku (Topoľčany, 10. 10. o 17.30 h) nefiguruje ani Kristína Pastorková, ktorá síce v uplynulých dueloch nastupovala v klubovom drese HC DAC Dunajská Streda, ale dlhodobo ju trápia zdravotné problémy. Okrem tejto skúsenej pivotky nemôže Streicher počítať ani s trojicou jej zranených spoluhráčok Viktória Oguntoyová, Erika Rajnohová a Natália Némethová. Z pôvodného 20-členného širšieho výberu sa do nominovanej šestnástky nedostali mladé hráčky – brankárka Soňa Furgaláková, pivotka Valéria Dulinová, krídelníčka Monika Pénzes, ktoré v menoslove náhradníčok doplnila spojka Alena Dvorščáková.
Slovenky, ktoré v decembri 2021 budú štartovať na majstrovstvách sveta v Španielsku, sa zídu v bratislavskom Premium Business Hotel v nedeľu 3. októbra popoludní. V tento deň absolvujú prvý tréning a večer aj videoanalýzu najbližšieho súpera. V pondelok 4. 10. budú trénovať dvakrát a v utorok 5. 10. po raňajkách naberú smer letisko Schwechat, odkiaľ odcestujú do Španielska.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na 1. a 2. kolo II. fázy kvalifikácie ME 2022 (6. 10. proti Španielsku a 10. 10. proti Maďarsku):

brankárky: Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Alexandra Ivanicja (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.)
pivotka: Nikoleta Trúnková (MŠK Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Siófok KC/Maď.), Anette Emma Hudáková (Alba Fehérvár KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Boglárka Bízik (HC DAC Dunajská Streda)

Náhradníčky:
brankárka: Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotka: Valéria Dulinová (MŠK Iuventa Michalovce)
krídelníčka: Monika Pénzes (HC DAC Dunajská Streda)
spojka: Alena Dvorščáková (MŠK Iuventa Michalovce)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022