Načítavanie údajov ...

Repre ženy: V odvete už nie o postup, ale snaha o ešte lepší výkon

Hádzanárky Slovenska už dlho nebolo v pozícii, v akej sa ocitli v stredu. Vysoké víťazstvo pred takmer zaplnenými tribúnami šalianskej Mestskej športovej haly im dáva prakticky istotu postupu do II. fázy kvalifikácie majstrovstiev sveta 2023. Zverenky hlavného trénera Jorgeho Dueňasa totiž deklasovali Lotyšky v prvom zápase 46:21 (23:13) a 25-gólový náskok s kvalitatívnym rozdielom medzi tímami z nich pred odvetou, ktorá sa bude hrať v nedeľu od 14.10 h v meste Valmiera (rozhodujú Talianky Merisiová a Pepeová, priamy prenos na EHF TV), robí už takmer účastníka budúcoročného play-off.

O súperovi nemali veľa informácií, keďže Lotyšsko tvorí nové družstvo a na Slovensko pricestovalo s neznámymi hráčkami. „Lotyšky nás neprekvapili. Ony prišli najmä zbierať skúsenosti. Po strede je jasné, že postúpime, ale máme za sebou len prvý polčas tohto dvojzápasu. Stále treba hrať o každý gól a zlepšovať herný prejav. To bude teraz úloha nás trénerov, aby sme dievčatá namotivovali a pripravili, nech to zvládnu ešte lepšie a vyvarujú sa chybám,“ uviedol asistent trénera Peter Pčola. Z jeho slov je jasné, že tréneri myslia na budúcnosť, keď ich zverenky budú čakať podstatne náročnejšie súperky.

To, že stále je na čom pracovať, si uvedomuje aj spojka Adriána Holejová, podľa ktorej sa so spoluhráčkami budú chcieť v nedeľu prezentovať pevnejšou defenzívou. „Pre nás je každý zápas dôležitý. Nemáme totiž veľa času na to, aby sme sa stretávali, takže to musíme využiť. Určite potrebujeme zlepšiť obranu, inak v druhom zápase s Lotyšskom nebudeme nič meniť, opäť pôjdeme do toho naplno ako v stredu,“ poznamenala Holejová.

V 17-člennom kádri sa pred odchodom do Lotyšska udiala jedna zmena. S výpravou necestuje brankárska jednotka Viktória Oguntoyová, šancu dostane Viktória Voržáčková, ktorá v prvom dueli nefigurovala na zápasovej súpiske.

I. fáza kvalifikácie žien o postup na MS 2023 v Dánsku, Nórsku a Švédsku – odveta:
VALMIERA
nedeľa 6. novembra: 14.10 h Lotyšsko – Slovensko, rozhodujú: Merisiová a Pepeová z Talianska, prvý zápas: 21:46

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na otvetu dvojzápasu I. fázy kvalifikácie MS 2023 proti Lotyšsku (6. 11. 2022):
brankárky: Soňa Furgaláková, Viktória Voržáčková (obe HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotka: Viktória Györiová (Szombathelyi KKA/Maď.), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)
krídelníčky: Bibiana Štefaniková (MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková, Monika Pénzes (obe HC DAC Dunajská Streda), Lenka Ratvajská (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (MKS Zaglebie Lubin/Poľ.), Vladimíra Bajčiová (Jomi PDO Salerno ASD/Tal.), Adriána Holejová (OGC Nice Côte d’Azur Handball/Fr.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Natália Némethová (HC DAC Dunajská Streda), Olívia Ščípová, Diana Mária Vargová (obe HK Slovan Duslo Šaľa)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022