Načítavanie údajov ...

Repre ženy: V širšej nominácii na duely proti Španielsku a Maďarsku 20 hráčok, Slovenky bez tria zranených z DAC

Už začiatkom októbra vstúpia hádzanárky Slovenska do bojov v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore. Na úvod bojov v 5. skupine ich čakajú jej dvaja favoriti. Hlavný kouč žien SR Pavol Streicher oznámil širší 20-členný káder, z ktorého začiatkom budúceho týždňa vzíde konečná 16-členná nominácia na zápasy v Španielsku (Antequera, 6. 10. o 20.45 h) a doma proti Maďarsku (Topoľčany, 10. 10. o 18.00 h).
Vo výbere chýba trojica zranených hráčok vicemajstrovského HC DAC Dunajská Streda – Viktória Oguntoyová, Erika Rajnohová a Natália Némethová, okrem nich nie je k dispozícii ani tehotná kapitánka družstva Monika Rajnohová. Z hráčok, ktoré sa v uplynulom období objavovali v nominácii, chýba krídelníčka Annamária Patrnčiaková z českého Kynžvartu.
Naopak, do širšieho kádra sa dostali ukrajinská rodáčka, brankárka Alexandra Ivanicja (za slobodna Krebs) pôsobiaca v poľskom Koszaline, ale aj michalovská spojka Adriána Holejová.
Slovenky sa zídu v nedeľu 3. októbra popoludní v Bratislave.

Širšia nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na 1. a 2. kolo II. fázy kvalifikácie ME 2022 (6. 10. proti Španielsku a 10. 10. proti Maďarsku):

brankárky: Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Alexandra Ivanicja (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)

pivotky: Valéria Dulinová, Nikoleta Trúnková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)

krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bízik, Monika Pénzes (obe HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)

spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Siófok KC/Maď.), Anette Emma Hudáková (Alba Fehérvár KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Boglárka Bízik (HC DAC Dunajská Streda)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022