Načítavanie údajov ...

Repre ženy: V závere kvalifikácie ME aj s Pócsíkovou a Hudákovou

Hádzanársku reprezentáciu žien čaká v druhej polovici apríla vyvrcholenie druhej fázy kvalifikácie o postup na ME 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore. V dvoch zostávajúcich stretnutiach si zmerajú sily s favoritmi 5. skupiny – najskôr v stredu 20. apríla od 20.00 h budú hostiť v Michalovciach Španielsko a potom v nedeľu 24. apríla sa od 14.45 h predstavia v Györi proti lídrovi tabuľky Maďarsku. V nominácii hlavného kouča SR Jorgeho Dueňasa je 18 hráčok. V porovnaní s predchádzajúcimi vystúpeniami proti Portugalsku nastali v slovenskom výbere menšie zmeny. Eriku Rajnohovú nahradila jej klubová spoluhráčka z HC DAC Dunajská Streda Anette Emma Hudáková a chýba Katarína Kostelná z DHK Baník Most. Do národného tímu sa vracia Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa).

Slovenky sú po marcovom dvojzápase s Portugalčankami (21:24 a 21:23) už bez šance postúpiť na kontinentálny šampionát i možnosti odpútať sa z poslednej 4. priečky v 5. skupine. Zraz majú naplánovaný v sobotu večer 16. 4. v michalovskom Hoteli Mousson.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na kvalifikáciu ME 2022 proti Španielsku a Maďarsku (20. a 24. apríla 2022):

brankárky: Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Viktória Oguntoyová (HC DAC Dunajská Streda), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotky: Viktória Györiová (Szombathelyi KKA/Maď.), Nikoleta Trúnková (MŠK Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková, Lenka Ratvajská (obe HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Siófok KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Anette Emma Hudáková (HC DAC Dunajská Streda), Olívia Ščípová (HK Slovan Duslo Šaľa)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022