Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Zloženie tímu ovplyvnili početné zmeny, na sústredení v Púchove aj päť hráčok z juniorskej reprezentácie

Hádzanárky Slovenska v utorok zakončili v Púchove krátke trojdňové sústredenie, ktorým v aktuálnej sezóne odštartovali prípravu na vstup do kvalifikácie ME 2022 i účasť na MS 2021. Hlavný kouč Pavol Streicher nemohol mať k dispozícii všetky hráčky, keďže nešlo o asociačný termín a zahraničné kluby niektoré neuvoľnili. Napriek tomu nastali aj ďalšie zmeny. „Bolo ich veľa. Simonu Szarkovú nepustil klub, Viktória Oguntoyová si zranila ruku, Réka Bíziková sa ospravedlnila zo zdravotných dôvodov, Marianna Rebičová po poslednom ligovom dueli s Mostom hlásila problémy s achilovkou. Donominovali sme brankárku Adrianu Medveďovú, ktorú nám uvoľnil rakúsky zamestnávateľ, ale aj trojicu mladých hráčok – Moniku Pénzes, Olíviu Ščípovú a Alenu Dvorščákovú,“ vymenoval vynútené zmeny kormidelník SR, ktorý mal od nedele do utorka k dispozícii 14-členný káder. „Bolo s nami kvinteto z juniorskej reprezentácie, ktoré štartovalo v lete na ME „19“. Pre tieto hráčky to bolo zaujímavé, keďže išlo o prvú akciu so ženskou reprezentáciou.“
Slovenky absolvovali v Púchove päť tréningových jednotiek. „Odpracovali sme všetko, čo sme si naplánovali. Išlo o veci herného charakteru z hľadiska koncepcie v obrane i útoku. Je nám jasné, že na októbrovú kvalifikáciu ME proti Španielsku a Maďarsku bude nominácia úplne iná. Najmä verím, že budeme môcť nastúpiť v rámci možností v silnejšom zložení. Čakajú nás dvaja súperi, účastníci OH hier, o ktorých kvalitách nemusíme dlho rozprávať. Želám si, aby dievčatá boli v dobrom zápasovom rytme, mohli bez problémov trénovať a najmä sa nezranili. Potom, keď sa 3. októbra zídeme, tak sa pokúsime nadviazať na veci, ktoré sme robili doteraz,“ zhrnul uplynulé dni P. Streicher.

Menoslov hádzanárok Slovenska na sústredení v Púchove (12. – 14. 9. 2021):
brankárky: Adriana Medveďová (MGA Fivers Handball/Rak.), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotky: Valéria Dulinová, Nikoleta Trúnková (obe MŠK Iuventa Michalovce)
krídla: Bibiana Štefaniková, Martina Popovcová (obe MŠK Iuventa Michalovce), Monika Pénzes (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Petra Škoricová (HSC Kreuzlingen/Švaj.), Adriána Holejová, Vladimíra Bajčiová, Alena Dvorščáková (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Diana Mária Vargová, Olívia Ščípová (obe HK Slovan Duslo Šaľa)

Autor: slovahandball.sk

FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022