Načítavanie údajov ...

Repre žien-MS: Maďarkám narobili problémy, ale ešte im niečo chýba na zdolanie kvalitných súperov

Hádzanárky Slovenska majú za sebou úvodné vystúpenie na majstrovstvách sveta žien v Španielsku. V rámci základnej E-skupiny v Llírii podľahli po sympatickom výkone Maďarkám 29:35 (16:16). Pri vstupe do šampionátu chceli nadviazať na svoj výkon z októbrového kvalifikačného zápasu proti južnému susedovi. A najmä v prvom polčase sa im darilo viac ako statočne vzdorovať a svojmu súperovi robili problémy.

„Bolo vidieť, že mali s nami veľa roboty. Obranu, ktorá na začiatku nefungovala veľmi dobre, sme spevnili. Išli sme do intenzívnych súbojov a neprehrávali sme ich. V útoku sa nám pomerne darilo aj na postavenú obranu. Chýba nám však viac gólov z protiútokov, aby sme uhrali lepšie výsledky s takýmito súpermi,“ povedal kouč SR Pavol Streicher, ktorého zverenkám sa po veľmi dobrom prvom polčase vypomstil párminútový herný výpadok po zmene strán, keď maďarským reprezentantkám umožnili šesťgólovou šnúrou získať rozhodujúci náskok. „Znovu sa ukázalo, že sme zatiaľ tímom, ktorý je schopný v priebehu niekoľkých minút umožniť súperovi, aby sa odpútal. Potom je to už proti hráčkam kvalít, ako majú Maďarky, ťažké. Ešte stále nemáme niečo, čo potrebujeme k tomu, aby sme takýchto súperov zdolali. Na druhej strane môžem dievčatá pochváliť za nasadenie, emócie a všetko, čo sme vložili do tohto štvrtkového zápasu.“

Jeho zverenky čaká pred sobotňajším duelom s Nemeckom od 18.00 h analýza úvodného stretnutia na MS. „Nemecko potvrdilo proti Česku (31:21) svoju kvalitu. Ukázalo ju aj na turnaji v Madride, ktorý odohralo vo veľkom štýle, takže vieme, čo nás čaká. Je to vyrovnaný tím, majú veľa možností na prestriedanie. Bude to náročné, ale urobíme všetko pre to, aby sme uhrali dobrý výsledok,“ vyhlásil Streicher.

Najlepšou strelkyňou slovenského družstva bola krídelníčka Réka Bíziková, ktorá skórovala osemkrát, pritom mala stopercentnú úspešnosť pri pokutových hodoch. „Darilo sa mi a dúfam, že to takto pôjde ďalej. Myslím si, že naša výkonnosť rastie. Hráme lepšie, len treba z toho čo najviac vyťažiť. Proti Nemecku nás čaká veľmi ťažký zápas, ale nachystáme sa na súperky tak, že do duelu pôjdeme s cieľom vyhrať,“ tvrdí kapitánka národného tímu R. Bíziková.

Nielen svojimi šiestimi presnými zásahmi pomohla Slovenkám Barbora Lancz. Góly mladej pravej spojky budú potrebné aj v sobotu proti Nemecku, s ktorým minulú sobotu prehrali hráčky SR 25:32. „Pred necelým týždňom sme sa s nimi stretli, tažke máme z čoho čerpať poznatky. Určite sa dôkladne pripravíme a spravíme všetko, aby bol výsledok lepší ako s Maďarkami. Nemky majú v kádri vysoké hráčky, strelkyne, ku ktorým musíme viac pristupovať. Potrebujeme lepšie brániť a potom môžeme s nimi uhrať dobrý výsledok,“ poznamenala Lancz.

Dobrý pocit z výkonu v úvodnom stretnutí na MS mala aj spojka Karin Bujnochová. „Všetky sme si uvedomovali, že nemáme čo stratiť. Išli sme do toho síce s rešpektom, ale chceli sme sa pobiť o výsledok. Myslím si, že sme odovzdali maximum. Žiaľ, výsledkovo to nevyšlo, ale dúfajme, že v nasledujúcich zápasoch to bude lepšie a udržíme minimálne také tempo hry ako proti Maďarkám. Tento výkon nás povzbudí. S Nemkami sme odohrali dobrý duel v Madride, takže máme na čom stavať. Pozrieme si video aj z ich zápasu proti Češkám a budeme chcieť zopakovať minimálne taký výkon ako v našom úvodnom vystúpení na MS,“ uviedla Bujnochová.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: IHF / RFEBM – J. Navarro

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022