Načítavanie údajov ...

Repre muži: Krátky zraz aj s legionármi z okolitých krajín

Po hádzanárkach Slovenska sa v úvode novej sezóny mimo asociačného termínu zídu aj ich mužskí reprezentační kolegovia, ktorí sa dva dni – 27. a 28. septembra – budú pripravovať v Bratislave. V pôvodnej nominácii bolo 18 hráčov pôsobiacich na Slovensku, Maďarsku, Rakúsku, Poľsku a Česku, ale po zmenách zostalo v súčasnej podobe výberu 16 hráčov. Z klubov Niké Handball extralige je presná polovica tímu.

„Chceli sme aj legionárov z iných krajín, ale to nám ich kluby neumožnili. Niektoré totiž čakajú tzv. anglické týždne. Máme teda k dispozícii hráčov z okolitých krajín. Na týchto krátkych sústredeniach sme zvykli skúšať mladých hráčov, ktorí sa nedostávali do nominácií v asociačných termínoch. Keďže ME sú čoraz bližšie, teraz sme chceli všetkých, čo sa nám podarilo zrealizovať čiastočne. Aj keď nie sme v kompletnom zložení, budeme môcť pracovať na potrebných veciach,“ uviedol hlavný kormidelník mužov SR Peter Kukučka.

Z pôvodného menoslovu vypadol pre zranenie krídelník Daniel Polák (Záhoráci Stupava/Malacky), spojkový univerzál Tatrana Prešov Tomáš Rečičár má problémy s lýtkom, pre klubové povinnosti neprídu z Frýdku-Místku obranár Otto Kancel a asistent reprezentačného trénera Daniel Valo. Naopak, dodatočne dostal pozvánku Gabriel Papp z HC Sporta Hlohovec. „Gabo bol už v minulosti s nami. Dlhšie som ho nevidel a uvidíme, v akom svetle sa ukáže po svojom návrate na Slovensko. Naposledy sme sa zišli spolu začiatkom júla, takže som zvedavý na všetkých, s ktorými budeme chcieť nadviazať na prácu z predchádzajúcich zrazov,“ pokračoval Kukučka, ktorého môžu tešiť výkony reprezentantov v ostatných vystúpeniach (napríklad v podaní brankára Žernoviča proti Veszprému, gólový apetít Kováčecha, Bogára,…).

S chalanmi som v kontakte. Som rád, že sa presadzujú, hoci sa nepozerám len na góly. Podstatné je, že dostávajú priestor a majú minutáž. To, že majú dôveru trénerov je dôležité, potom môžu pohodu preniesť aj do reprezentácie. Dúfam, že im to vydrží a najmä, aby boli zdravotne v poriadku,“ želá si tréner Slovákov pripravujúcich sa na januárové domáce ME.

Ani jeho pozornosti neušiel vstup talentovaného Tomáša Smetánku na španielsku ligovú scénu v drese Viveros Herol Bm. Nava: „Je to zaujímavý hráč do budúcnosti. Registroval som ho už počas pôsobenia v Topoľčanoch. Má svoju kvalitu a je len super, že dostáva príležitosť v španielskej lige. Tamojší hravý štýl mu svedčí. Bude len na ňom, ako sa chopí šance, keď ju dostane. Keď bude hrávať a mať výkonnosť, možno sa objaví už na najbližšom zraze v novembri. Mám ho na zreteli.“

Na spomenutej novembrovej akcii odohrajú Slováci dva medzištátne duely so Srbmi. Prvý v Topoľčanoch, odvetu za zavretými dverami zrejme v Bratislave.

Slovenskí hádzanári sa teraz zídu v Bratislave, v pondelok 27. 9. majú na programe dva tréningy, v utorok 28. 9. si zatrénujú raz a sústredenie zakončia prípravným duelom s extraligovým družstvom ŠKP Bratislava. „Aj Maďari mávajú zrazy mimo asociačných termínov, tak sme zvažovali túto možnosť, ale napokon sme sa rozhodli, že zostaneme doma. Predsa len je to v súčasnej dobe jednoduchšie z hľadiska cestovania i testovania. Za tri tréningy nestihneme všetko, ale niečo si prejdeme. Každý zraz máme na niečo zameraný a potom to chcem vidieť aj v zápase,“ dodal P. Kukučka.

Nominácia hádzanárov Slovenska na septembrové sústredenie v Bratislave (27. – 28. 9. 2021):

brankári: Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Koller (ŠKP Bratislava)

pivoti: Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.), Matúš Moravčík (HáO TJ Slovan Modra), Gabriel Papp (HC Sporta Hlohovec)

krídla: Marek Kováčech (Handball Sportunion Leoben/Rak.), Ľubomir Ivanicja (Górnik Zabrze/Poľ.), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Tomáš Bogár (HKM Šaľa), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec)

spojky: Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Marek Korbel (Talent Plzeň/ČR), Anur Burnazovič (TJ Sokol Nové Veselí/ČR), Patrik Hruščák (HK Košice), Derviš Birdahič (ŠKP Bratislava)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO:  SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022