Načítavanie údajov ...

Reprezentácia SR opäť aj s Prešovčanmi, prvýkrát aj s Čuprynom

Slovenská reprezentácia hádzanárov bude opäť aj s hráčmi Tatrana Prešov, ktorí v ostatnom čase chýbali v národnom tíme. V najnovšej nominácii má práve úradujúci slovenský šampión najpočetnejšie zastúpenie. Hlavný kouč mužov SR Peter Kukučka zaradil do nominácie na decembrovú reprezentačnú akciu päť Prešovčanov. „Myslím si, že situácia je vyriešená. Manažér reprezentácie Zoltán Heister to odkomunikoval s prešovskou stranou. Dúfam, že chalani prídu na zraz zdraví. Všetci sa tešia a aj ja som rád, že budeme v plnej sile,“ uviedol Kukučka.

Okrem tradičných opôr Martina Straňovského, Olivera Rábeka, Lukáša Urbana zaradil do tímu Tomáša Rečičára a pozvánku prvýkrát dostal ukrajinský rodák, brankárska opora Igor Čupryna. Rodák z Odessy ešte v apríli úspešne zavŕšil proces o udelenie občianstva a stal sa slovenským občanom. „Slovenský pas už má, rieši sa ešte odobrenie jeho štartu Medzinárodnou hádzanárskou federáciou. Igor má veľmi dobrú výkonnosť. Keby sme mali na každý post hráčov jeho kvalít, zvýšilo by to konkurenciu. Chcem ho vidieť, aj to ako zapadne, výkonnosť na reprezentáciu má v každom prípade. Je šanca, aby išiel s nami už na kvalifikáciu. S ďalším brankárom Teom Paulom sme sa dohodli, že v decembri dostane voľno, ale v januári sa bude opäť hlásiť,“ vysvetlil kormidelník Slovenska.

 

V 17-člennej nominácii sa objavili aj ďalšie zaujímavé mená, z nastupujúcej generácie mladíkov – spojka Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.) a krídelník Dávid Mišových (HSV Bad Blankenburg/Nem.). „Na Potiska som dostal dobré referencie od klubového trénera z Eisenachu. Mal zdravotné problémy, ale už je fit, zosilnel a hráva pravidelne. Má zaujímavý pohyb. Dám mu príležitosť na strednej spojke popri Ľubovi Ďurišovi a Lukášovi Urbanovi. Aj o Mišovýchovi mám veľa pozitívnych referencií. Je to mladý chlapec s vynikajúcou rukou, výskokom i streľbou. Takisto ho berieme ako prísľub do budúcnosti, keďže Tomáš Urban či Marek Kováčech sú už tridstiatnici a potrebujeme alternatívu aj na post pravého krídla, kde sme predtým skúšali napríklad aj Tomáša Bogára. Nevylučujem, že na ľavú stranu zoberieme aj Lukáša Péchyho,“ poznamenal k nominácii P. Kukučka.

 

Slováci sa zídu 26. decembra predpoludním v Púchove, o dva dni neskôr 28. 12. nastúpia o 16.00 h v Považskej Bystrici na prípravný zápas proti Česku, odveta je na programe o deň neskôr v Zubří. V príprave na turnaj 1. kvalifikačnej skupiny v I. fáze európskej časti bojov o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte odohrajú v januári ďalšie tri medzištátne stretnutia. V Stockerau si 4. 1. zmerajú sily s Rakúskom a 6. – 7. 1. nastúpia proti Saudskej Arábii.

Kvalifikačný turnaj sa 10. – 12. januára 2020 uskutoční za účasti tímov SR, Litvy, Luxemburska a Faerských ostrovov na luxemburskej pôde.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie Slovenska na decembrové sústredenie a dva zápasy proti Česku (26. – 29. 12. 2019):

Brankári: Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Igor Čupryna (Tatran Prešov)
Pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (Talent M.A.T. Plzeň/ČR), Boris Rešovský (Fyllingen Bergen/Nór.)
Krídla: Juraj Briatka (HTV Hemer/Nem.), Martin Straňovský (Tatran Prešov), Tomáš Urban (Košice Crows), Dávid Mišových (HSV Bad Blankenburg/Nem.)
Spojky: Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Otto Kancel (Orosházi FKSE-LINAMAR/Maď.), Oliver Rábek, Lukáš Urban, Tomáš Rečičár (všetci Tatran Prešov), Jakub Prokop (HKM Šaľa), Patrik Hruščák (Košice Crows)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Martikánová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022