Načítavanie údajov ...

Reprezentácia v Bratislave, koronavírus stopol duely v Budapešti a Brne

Hádzanárska reprezentácia mužov Slovenska má v týchto dňoch prvý zraz v novej sezóne. Keďže nejde o asociačný termín, tak krátke sústredenie je určené najmä pre hráčov pôsobiacich v najvyššej domácej súťaži a mladých adeptov na najcennejší dres.
„Podobné zrazy sme mali aj v minulosti. Teraz ich máme plánované na september a október, v novembri a decembri prídu na rad už klasické asociačné termíny. Veríme, že sa situácia nezhorší a budeme ich môcť absolvovať. Pri týchto krátkodobých stretnutiach ide najmä o to, aby dostali priestor na Slovensku pôsobiaci hráči, ktorí sú v širšom výbere. Zároveň chceme vidieť v tréningovom procese a dať príležitosť, ak niekto vyskočí a podáva v lige dobré výkony. Určite je to pre nás prospešná vec,“ uviedol pre slovakhandball.sk Peter Kukučka, ktorý má momentálne k dispozícii 13-členný káder. Z pôvodnej nominácie vypadli Branislav Cigáň, Andrej Sloboda a Tomáš Bogár. „Problémy sme mali najmä na pravom krídle. Bogár si zranil členok, Mišovýchovi brali krv z kolena, Kucsera má zranené zápästie a členok. Volať Fecha z Prešova na poslednú chvíľu sme už nechceli, keďže už v utorok končíme. Na tréningu nám na tomto poste vypomáha Ukrajinec Borsuk z bratislavského ŠKP,“ vysvetlil kormidelník SR.
Jeho zverenci absolvujú v Bratislave v halách Dome športu, resp. v Mlynskej doline tri 1,5-hodinové tréningové jednotky a reprezentačnú akciu zakončia prípravným duelom s extraligovým HC Sporta Hlohovec.
„Pôvodne sme mali hrať proti klubovým tímom v Budapešti a Brne, ale vzhľadom na situáciu s koronavírusom postupne obe možnosti padli. Manažér Zolo Heister tak zabezpečil duel s Hlohovcom. Hoci pôjde len o tréningové stretnutie, bude to mať iný náboj, ako keby sme hrali len medzi sebou. Na tréningoch pracujeme na súhre, obnove spolupráce dvojíc či trojíc a preberáme aj celkové fungovanie reprezentácie. V nedeľu som chalanom po večeri predstavil všetko, ako to funguje, keď sa zíde reprezentácia v klasickom zložení. Zároveň som im povedal, čo od nich očakávam v obrane i útoku. Za dva dni ich však nechcem zahltiť, lebo je to veľa informácií. Nedajú sa hneď všetky pochytiť a zároveň to aj predviesť na ihrisku, ale nejaké základy musíme mať, aby v tom bol systém a nejako to vyzeralo,“ pokračoval Kukučka.
Slovenská Slovnaft handball extraliga mužov má za sebou úvodné kolá, ktoré neunikli ani pozornosti hlavného kouča národného tímu mužov SR. „Videl som všetky duely z archívu. Zaujal ma Tomáš Schur. Tvorca hry z Modry má skvelú fazónu, preto sa dostal aj do tejto nominácie. Bol som príjemne prekvapený z jeho hry, v nedeľu som ho videl hrať proti košickým Crows. Páčil sa mi aj jeho spoluhráč Dávid Mišových. Škoda, že proti Crows nenastúpil, ale v úvodnom kole s ŠKP hral veľmi dobre, dodal šéf realizačného tímu slovenských hádzanárov.

Nominácia hádzanárov Slovenska na sústredenie v Bratislave (13. – 15. 9.):
brankári: Pavol Vasiľ, Michal Koller
pivoti: Jakub Tóth, Boris Rešovský
krídla: Ljubomir Ivanicja, Martin Schmiedt, Daniel Polák
spojky: Oliver Orosz, Marek Hniďák, Derviš Birdahič, Vladimír Ratkovský, Marek Mikéci, Tomáš Tschur

 

Autor, Foto: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022