Načítavanie údajov ...

Reprezentácia v decembri v Bratislave na turnaji proti Severnému Macedónsku a Česku

Enormná snaha zorganizovať sústredenie s úvodnými duelmi Euro Cupu vyšla v novembri vinou pandémie koronavírusu a súvisiacimi opatreniami nazmar. Ďalší pokus o zraz slovenskej mužskej hádzanárskej reprezentácie príde v decembri, čo bude pomaly už rok od predchádzajúcej riadnej spoločnej akcie, ktorou bola januárová kvalifikácia majstrovstiev sveta 2021.

„December a január máme celý naplánovaný, ale v dnešnej situácii si nikto netrúfne povedať, čo bude. Dúfam, že sa nám podarí zorganizovať naplánovaný decembrový Vianočný turnaj v Bratislave, na ktorom by sa mali predstaviť Severné Macedónsko a Česko,“ uviedol pre RTVS hlavný kouč SR Peter Kukučka, ktorý by nerád prišiel o možnosť odohrať zatiaľ odložené zápasy Euro Cupu proti úradujúcim vicemajstrom Európy Chorvátom a európskym šampiónom Španielom. „Predstavitelia Slovenského zväzu hádzanej budú určite komunikovať s Európskou hádzanársku federáciou ohľadom tejto záležitosti. Uvidíme, či sa nájdu voľné termíny na odohranie oboch stretnutí. Osobne by som to určite privítal, lebo my potrebujeme hrať pre domácimi ME náročné zápasy. Musíme si počkať, ako sa bude situácia v nasledujúcich týždňoch vyvíjať.“

K tejto téme sa pre Rádio Slovensko vyjadril aj prezident SZH Jaroslav Holeša: „Čakáme na rozhodnutie EHF. Okrem našich súbojov boli zrušené aj viaceré duely kvalifikácie ME 2022. V podobnej situácii je dosť veľa krajín. Uvidíme, či EHF otvorí nejaké okno v termínovom kalendári, kde by sa mohli tieto stretnutia uskutočniť. To by sme potom využili, lebo by sme radi odohrali súboje s Chorvátskom i Španielskom. Na december a január máme v pláne 6 či 8 prípravných zápasov. Samozrejme, za predpokladu, že sa situácia s koronavírusom výrazne upokojí.“

V medzinárodnom kalendári sú začiatkom budúceho roka plánované majstrovstvá sveta mužov v Egypte, neskôr sa majú hrať aj turnaje olympijskej kvalifikácie. Nájsť voľný termín nebude jednoduché. Pre slovenské reprezentačné družstvo je v tejto fáze jeho vývoja nesmierne dôležitá každá konfrontácia. „Stále visí veľmi veľa vecí vo vzduchu. Problémy nemáme len my, ale aj iné krajiny. Každý jeden tím je v inej fáze svojho vývoja. My sme naozaj len na začiatku. Potrebujeme čo najviac duelov a sústredení. Do posledných dvanástich mesiacov, ktoré nám zostávajú do domácich ME 2022, sa budeme snažiť urobiť národnému tímu taký program, aby sme to zvládli,“ dodal Holeša pre športové spravodajstvo Rádia Slovensko.

Slovenskí hádzanári by potom v januári mali v domácom prostredí odohrať aj po dve medzištátne stretnutia s Rumunmi a Maďarmi.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022