Načítavanie údajov ...

Reprezentant Hruščák sa vrátil do Košíc

Klub Košice Crows predstavil trio posíl – k návratu do najvyššej súťaže mu majú pomôcť Hruščák, Ivanov a Radčenko

Slovenský hádzanársky reprezentant Patrik Hruščák predčasne ukončil angažmán vo švajčiarskom TSV Fortitudo Gossau a po rokoch pôsobenia v zahraničí sa rozhodol vrátiť domov. Opäť bude pôsobiť na Slovensku, ale zatiaľ nie v najvyššej súťaži. Dvadsaťdeväťročný ľavák si v zostávajúcom priebehu sezóny bude obliekať dres prvoligového Košice Crows, ktorému sa pokúsi pomôcť k návratu medzi domácu elitu.

„Nie je to ani veľmi novinka, len teraz je to už oficiálne. S bývalým spoluhráčom z reprezentácie, v súčasnosti asistentom trénera v národnom tíme a zároveň hráčom Košíc Radom Antlom sme sa už na jeseň viackrát bavili o tom, ako to vyzerá s košickou hádzanou. Keď sme išli v decembri domov s rodinou, čoraz častejšie bola u nás téma návratu. Užili sme si sviatky a voľno doma, potom sa nám už akosi nechcelo odísť späť. Naopak, veľmi sme sa chceli vrátiť domov, takže to bola už len otázka času, kedy sa tak stane. Či teraz v zime alebo od leta. Zavážilo aj to, že som chcel byť súčasťou postupu košického klubu späť do extraligy,“ povedal pre agentúru SITA P. Hruščák, ktorý do Gossau prestúpil minulé leto, keď sa dohodol na kontrakte do 30. júna 2020. „Zmluvu vo Švajčiarsku sme ukončili k 31. decembru 2018. Od konca januára som začal pripravovať s Košičanmi. Aj predtým vždy, keď som mal čas a bol doma, som si s nimi zatrénoval,“ dodala 206 cm vysoká pravá spojka.

Strelecky disponovaný ľavák bol počas svojej doterajšej kariéry hráčom tímov 1. MHK Košice, Rhein-Neckar Löwen, TV Emsdetten, TUSEM Essen, Kecskemét, HC winLand Michalovce, Tatran Prešov, Al-Sadd SC, HK Topoľčany, HC Empor Rostock, ThSV Eisenach, HC Elbflorenz Drážďany, Die Eulen Ludwigshafen a TSV Fortitudo Gossau.

Ambiciózny košický prvoligový klub, v ktorom už pôsobia napríklad aj Radoslav Antl a Vladimír Guzy, však pred začiatkom nadstavbovej časti získal aj ďalšie dve posily zvučného mena. Dres „vrán“ si oblečú donedávna hráč vicemajstrovského HK Agro Topoľčany, 34-ročný pivot Alexander Ivanov, ako aj 45-ročný veterán Alexander Radčenko, ktorý na strednej spojky v minulosti dirigoval Tatran Prešov i českú reprezentáciu.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022