Načítavanie údajov ...

Reprezentant Jakub Mikita do Ceglédu

Jakub Mikita dohrá sezónu 2018/2019 v klube Ceglédi KKSE

Slovenský hádzanársky reprezentant Jakub Mikita sa na zvyšok sezóny 2018/2019 stal hráčom klubu Ceglédi KKSE. Dvadsaťpäťročná spojka má za sebou z hádzanárskej stránky nešťastný rok 2018. V jeho úvode sa krátko po prestupe do francúzskeho prvoligového tímu Cesson Rennes Métropole Handball vážne zranil a po zotavení sa zo zranenia kolena nedostal v prvej polovici aktuálnej sezóny šancu zahrať si za nováčika maďarskej ligy Vecsési SE, keď funkcionári napriek pôvodnej dohode nezrealizovali jeho prestup. Aj preto sa Mikita rozhodol nájsť si nový angažmán. Voľba padla na konkurenta Vecsésu v boji o záchranu v najvyššej súťaži. Do Ceglédu, ktorému patrí v 14-člennej tabuľke 12. priečka so ziskom 6 bodov, ho zlákal aj bývalý tréner z Vecsésu.

„Sezónu dohrám v Cegléde, zmluva je do konca súťažného ročníka a potom sa uvidí, čo ďalej,“ prezradil pre agentúru SITA starší z bratov Mikitovcov a dodal: „V klube to zatiaľ vyzerá dobre, sú tu fajn ľudia. Chcem získať hernú prax a pomôcť tímu k udržaniu sa v prvej lige.“

Košický odchovanec v Maďarsku pôsobil od svojich 16 rokov s výnimkou prvého polroka 2018, keď pobudol vo francúzskom Rennes. Najskôr hrával za budapeštiansky PLER KC (klub v minulosti vystupoval aj pod názvom FTC-PLER) a od leta 2015 si obliekal dres Csurgói KK.

Autor: SITA, Foto: Archív

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022