Načítavanie údajov ...

Reprezentant SR J. Mikita sa vrátil do bývalého klubu, bude spoluhráčom krajana Žernoviča

Maďarská metropola sa stáva obľúbeným pôsobiskom slovenských športovcov. Nedávno zamieril do Budapešti futbalista MŠK Žilina Michal Škvarka, ktorý sa stal hráčom Ferencvárosu. Jeho klubovým kolegom bude aj hádzanár Jakub Mikita. Slovenský hádzanársky reprezentant sa stal letnou posilou tamojšieho tímu FTC, kde nebude mať ani rečovú bariéru. V Maďarsku s výnimkou lanského prvého polroka totiž pôsobí od svojich 16 rokov.

„Veľmi sa teším, že sa vraciam do Ferencvárosu. Prichádzam do známeho prostredia, s viacerými chalanmi z mužstva som si už zahral. Mám za sebou náročné obdobie, ale už som v stopercentnom stave. Urobím všetko pre to, aby som sa stal kľúčovým hráčom Ferencvárosu,“ vyjadril sa na klubovom webe J. Mikita, ktorý s novým zamestnávateľom podpísal zmluvu na rok s opciou na rovnako dlhé obdobie. O jeho služby sa zaujímal aj francúzsky prvoligový Dunkerque (10. v Lidl Starligue 2018/2019), ale napokon sa nebude sťahovať do krajiny galského kohúta. „Dostal sa do mužstva, v ktorom môže dokázať svoje schopnosti. Som presvedčený, že po náročnom predchádzajúcom období pôjde do tréningov i zápasov s dvojnásobným nasadením. Minimálne, my to od neho očakávame, ale podľa mňa s tým nebude žiadny problém,“ poznamenal šéf hádzanárskeho Ferencvárosu Sándor Király.

Tréner 7. družstva uplynulej sezóny najvyššej maďarskej súťaže Attila Horváth chcel doplniť káder o skúsenú ľavú spojku, ktorá dokáže brániť na pozícii číslo tri. Jeho požiadavky spĺňa 196 cm vysoký a 102 kg vážiaci 26-ročný Slovák, ktorý sa vracia do svojho bývalého klubu. V minulosti vystupoval pod názvom FTC-PLER a je J. Mikita v jeho drese dosiahol v sezóne 2013/2014 dovedna 131 gólov a v ročníku 2014/2015 pridal 120 presných zásahov. Za PLER skóroval dovedna 295-krát, potom od leta 2015 pôsobil v družstve Csurgói KK, za ktoré sa počas 2,5-ročného pôsobenia presadil 147-krát. V januári 2018 zamieril do Francúzska, kde sa stal hráčom Cesson Rennes Métropole Handball. Ešte pred prvým súťažným debutom sa však vážne zranil v prípravnom zápase. Po operácii kolena a rehabilitácii sa ocitol v maďarskom Vecsési SE, kde však funkcionári napriek dohode nezrealizovali jeho príchod, a tak sa vrátil na palubovky v maďarskom Ceglédi KKSE, kde s cieľom získať zápasovú prax stihol odohrať na jar tohto roka 13 majstrovských stretnutí.

Pred podpisom kontraktu s Ferencvárosom prešiel starší z bratov Mikitovcov lekárskou prehliadkou, ktorá potvrdila, že je po predchádzajúcom zranení fit. Košický rodák zaplnil kvótu štyroch legionárov v tíme, medzi ktorých patrí aj Mikitov krajan a zároveň reprezentačný kolega – brankár Marián Žernovič.

Autor: SITA, Foto: FTC

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022