Načítavanie údajov ...

Reprezentanti menia dresy, Hruščák opäť do Maďarska

Zimné prestupové obdobie zasiahlo aj slovenských hádzanárskych reprezentantov. O dvoch z nich prišiel v úvode februára nováčik najvyššej slovenskej súťaže mužov. Košice Crows neopustil len krídelník Tomáš Urban (prestúpil do nemeckého druholigového Emsdettenu, pozn.), ale aj na pravej spojke hrajúci ľavák Patrik Hruščák. Ten sa vrátil po takmer desaťročí do Maďarska, kde hrával za Kecskemét a teraz si bude obliekať dres Budakalászu, v ktorom pôsobí aj jeho krajan Martin Mazák.

„Za posledné týždne mi prišlo toľko ponúk, ako už dávno nie. Ja som však všetky odmietal, pretože som chcel ostať doma v Košiciach. Kontaktovali ma tímy z Kataru, Saudskej Arábie, Nemecka aj Švajčiarska, ale kvôli rodine som sa nechcel nikam sťahovať. Napokon ma presvedčili v maďarskom tíme Budakalász, kde mi vyšli v ústrety s podmienkami,“ prezradil pre denník Korzár 206 cm vysoký Hruščák, ktorý bude v novom klube trénovať len v závere týždňa. Inak sa bude pripravovať individuálne u svojho otca, ktorý pôsobí v tíme HŠK ŠG Košice. Tridsaťročný reprezentant SR zároveň nevylúčil v budúcnosti svoj návrat do družstva Crows, keďže jeho prioritou je hrať za Košice.

Hruščák sa takto pred rokom po dlhom období v zahraničí vrátil do Košíc po predčasnom ukončení angažmánu vo švajčiarskom TSV Fortitudo Gossau s cieľom pomôcť novému klubu z rodného mesta k návratu do Slovnaft handball extraligy. Úlohu splnil. Košice Crows sa etablovali medzi domácou elitou a aktuálne im patrí tretia priečka v tabuľke.

Patrik Hruščák má za sebou už aj premiéru na novom pôsobisku. Jeho Budakalász podľahol počas víkendu v domácom prostredí družstvu Csurgói KK 23:28, ale on bol so šiestimi gólmi (6/1) najlepším strelcom domácich, ktorí v tabuľke figurujú na predposlednom 13. mieste.

Strelecky disponovaný ľavák bol počas svojej doterajšej kariéry hráčom tímov 1. MHK Košice, Rhein-Neckar Löwen, TV Emsdetten, TUSEM Essen, Kecskemét, HC winLand Michalovce, Tatran Prešov, Al-Sadd SC, HK Topoľčany, HC Empor Rostock, ThSV Eisenach, HC Elbflorenz Drážďany, Die Eulen Ludwigshafen, TSV Fortitudo Gossau a Košice Crows.

Pôvodný článok:
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22322792/hruscak-uprednostnil-madarsko-pred-katarom-urban-sa-vratil-do-nemecka.html

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022