Načítavanie údajov ...

Reprezentanti SR si zvykajú na systém nového kouča, v závere kvalifikácie ME aj s viacerými mladíkmi

Slovenská hádzanárska reprezentácia mužov pod vedením nového trénera Petra Kukučku sa uplynulý štvrtok zišla v Galante a od piatka sa pripravuje v Šali na zostávajúce povinnosti v II. fáze kvalifikácie majstrovstiev Európy mužov 2020 vo Švédsku, Rakúsku a Nórsku. Slovákov, ktorí už nemajú šancu postúpiť na budúcoročný kontinentálny šampionát, čakajú ešte dva zápasy – najskôr v stredu 12. júna v Šali proti Maďarom a v nedeľu 16. 6. v Petrohrade proti

Kukučka, ktorý nahradil vo funkcii Dána Heineho Ernsta Jensena, má so svojím asistentom Radoslavom Antlom k dispozícii 16-členný káder. Pôvodná nominácia prešla viacerými zmenami. „Matej Mikita odišiel zo sústredenia pre problémy s bedrovým kĺbom, Branislav Cigáň nás opustil v nedeľu so zraneným ramenom a bol tu s nami aj mladý Samuel Kišš, ktorý však na tréningu nešťastne spadol a tiež pre zranenie nepokračuje v príprave. V porovnaní s pôvodnou nomináciou do tímu pribudli skúsený Košičan Vladimír Guzy, Marek Korbel zo Zubří a aj ďalší mladík z bratislavského ŠKP Kristián Halla,“ informoval agentúru SITA R. Antl, ktorý bol asistentom aj Kukučkovho predchodcu.

Slováci sa pripravujú dvojfázovo, v utorok budú trénovať len podvečer, v stredu ich čaká predzápasová rozcvička. „Máme nového trénera, takže aj preto sme sa zišli skôr, aby si hráči zvykli ním preferovaný systém hry. Na tréningoch skúšame rôzne herné varianty, obsadenie postov, kto ku komu najlepšie zapadne,“ dodal Antl.

Slovenská výprava odcestuje v piatok do Ruska, kde uzavrie svoje účinkovanie v 7. kvalifikačnej skupine.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie Slovenska na zápasy kvalifikácie ME 2020 proti Maďarsku v Šali (12. 6.) a proti Rusku v Petrohrade (16. 6.):
brankári: Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Michal Martin Konečný (HKM Šaľa)
pivoti: Dominik Kalafut (Cesson Rennes Métropole Handball/Fr.), Boris Rešovský (Fyllingen Bergen/Nór.), Šimon Macháč (MŠK Považská Bystrica),
krídla: Marek Kováčech (1. VfL Postupim/Nem.), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Dávid Michalka (MHK Piešťany)
spojky: Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Marek Korbel (HC ROBE Zubří/ČR), Jakub Prokop, Kristián Halla (obaja ŠKP Bratislava), Tomáš Bogár (HC Sporta Hlohovec), Patrik Hruščák, Vladimír Guzy (obaja Košice Crows)

Autor: SITA, Foto: msk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022