Rostov do finále, Minden s bodom v boji o záchranu

Ligové hádzanárske súťaže v Európe spejú v aktuálnej sezóne k svojmu koncu. Ruský Rostov, kde je ako asistent trénera Tomáš Hlavatý, vyhral aj druhé semifinále proti Togliatti. Po výhre u súpera 43:30 uspel doma 34:27 a čaká ho finále s CSKA Moskva.
Vo francúzskej lige si Nice odnieslo dva body z palubovky Celles za tesné víťazstvo 27:26, pri ktorom skúsená spojka Martina Školková strávila na ihrisku takmer 50 minút a dala jeden gól zo štyroch pokusov.
V českej extralige je stav sérií o medailové priečky vyrovnaný 1:1. Majstrovská Plzeň aj bez gólového prispenia Mareka Korbela pokorila v druhom finále Karvinú 32:25 a pražská Dukla bez zraneného Mareka Hlinku vyhrala druhý súboj o 3. miesto nad zverencami Petra Dávida z HC Zubří 34:28.
Hádzanári GWD Minden potrebovali doma naplno zabodovať v boji o záchranu v I. bundeslige, ale proti Hannoveru-Burgdorf zachraňovali v poslednej minúte aspoň bod za remízu 26:26. Tomáš Urban k tomu prispel piatimi gólmi zo siedmich pokusov, medzi ktorými boli aj dva pokutové hody, z toho jeden premenený.