Načítavanie údajov ...

Rostov do štvrťfinále LM, osem gólov Škoricovej a Nejedlíkovej

Tomáš Hlavatý ako asistent trénera v ruskom Rostove sa tešil zo suverénneho postupu do štvrťfinále Ligy majstrov žien, keď jeho klub po hladkej výhre 29:20 v prvom zápase deklasoval chorvátsku Podravku Koprivnica v nedeľňajšej odvete 42:24. Rostov sa stretne s nórskym Kristiansandom, za ktorý hrá Hlavatého priateľka Jana Knedlíková.

Thüringer HC tretíkrát v sérii zabodoval naplno, keď v I. bundeslige zdolal Buxtehude aj s pomocou dvoch gólov Lýdie Jakubisovej (raz bola aj vylúčená) 31:24 a drží si 6. priečku.

Zdroj: https://www.facebook.com/ThueringerHC

V najvyššej francúzskej súťaži si druhú prehru za sebou v skupine o 1. – 8. miesto pripísali hádzanárky OGC Nice Côte d’Azur Handball, keď na palubovke Chambray Touraine podľahli 25:27. Martina Školková z Nice si odpykala tri dvojminútové tresty a duel pre červenú kartu nedohrala.

Zdroj: https://www.facebook.com/ogcncahb/

V druhej francúzskej lige prehral Achenheim Truchtersheim, ktorý nastúpil ešte stále bez Karin Bujnochovej (zotavuje sa zo zranenia), na pôde Havre Athletic Club HB tesne 29:30, pričom rozhodujúci gól inkasoval v poslednej sekunde.

Vo švačiarskej súťaži SPL potrápil Kreuzlingen v nadstavbovej skupine prvej štvorky nového lídra LC Brühl Handball, ktorému podľahol tesne 20:21. Petra Škoricová prispela k vyrovnanej partii 8 gólmi z 13 pokusov, pričom premenila všetky štyri pokutové hody. Bola najlepšou kanonierkou súboja. Jej spoluhráčka Mária Olšovská mala na konte gól a jedno vylúčenie. Na strane Brühl sa pôvodom Slovenka Katarína Šimová prezentovala dvoma presnými zásahmi.

Zdroj: https://www.facebook.com/handball.ch

Posledný tím I. rakúskej ligy Perchtoldsdorf Devils podľahol HC Sparkasse BW Feldkirch 25:30, nezabránili tomu ani tri góly Moniky Vančovej.

Nicol Nejedlíková vystrieľala UHC Eggenburg postup do semifinále Rakúskeho pohára, keď u súpera MGA Fivers prispela ôsmimi gólmi k výhre 28:26. Nejedlíková premenila oba pokutové hody a dvakrát bola vylúčená. Za víťazky vedené Tiborom Csókom chytala Adriana Medveďová. Za domáce nenastúpila brankárka Barbora Hanzalíková. Perchtoldsdorf bude chýbať v semifinále pohárovej súťaže, keďže nestačil na WAT Atzgersdorf (22:33). Monika Vančová skórovala za zdolaný tím dvakrát.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.rostovhandball.ru/

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022