Načítavanie údajov ...

Rozbehnutá Iuventa chce víťaznú sériu potvrdiť aj v 1. kvalifikačnom kole Pohára EHF

Z trojice slovenských zástupcov v európskych pohárových súťažiach 2019/2020 vstúpia ako prvé do hry hádzanárky Iuventy Michalovce. Po úspešnom úvode v spoločnej slovensko-českej súťaži žien, keď v MOL ligy v troch súbojoch nedali svojim súperkám šancu, sa zverenky trénera Petra Dávida musia preorientovať na európsku scénu. Počas najbližšieho víkendu budú bojovať v 1. kole kvalifikácie Pohára EHF žien. Do cesty sa im postaví švajčiarske družstvo SPONO Eagles. Obe stretnutia sa uskutočnia po dohode predstaviteľov klubov v michalovskej Chemkostav aréne, v sobotu 14. i v nedeľu 15. septembra sa bude hrať od 17.30 h (rozhodujú Ukrajinky Marina Duplijová a Iryna Tkačuková).

„Mám nejaké informácie o švajčiarskom klube. Moja bývalá hráčka pôsobí vo Švajčiarsku. Tá mi povedala, že ide o silný tím, ktorý vlani obsadil štvrté miesto len vinou toho, že sa mu v závere súťaže zranilo viacero hráčok. Sezónu predtým bolo majstrom Švajčiarska,“ vyjadril sa prednedávnom kouč Iuventy Peter Dávid na adresu tímu z Nottwilu.

V michalovskom kolektíve, ktorý sa výrazne omladil, vládne pozitívna atmosféra. Úradujúci slovenský majster sa na najbližšieho súpera naladil utorkovým dvojciferným víťazstvom nad DHC Sokol Poruba (31:21). „Je to pre nás plus, že máme na konte tri víťazstvá. Teraz musíme zregenerovať a dobre sa pripraviť na víkendový dvojzápas proti švajčiarskemu SPONO Eagles. Aj keď ho ešte nemáme celkom zmapovaného, hráme dvakrát doma, takže je naším cieľom postúpiť do 2. kola,“ uviedla kapitánka Patrícia Wollingerová na webe Iuventy.

V prípade postupu by Zemplínčanky v 2. kole čakal atraktívny protivník – francúzsky klub OGC Nice Côte d’Azur Handball aj s bývalou reprezentantkou SR Martinou Školkovou, čo je veľké lákadlo aj pre samotné hráčky. „Áno, aj to je pre nás motivácia. Teraz sa však ešte nechceme pozerať na francúzskeho súpera. Netreba mať veľké oči a radšej ísť do víkendového dvojzápasu s pokorou,“ zdôraznila Wollingerová.

SPONO Eagles vlani na úvod tejto pohárovej súťaže síce vyradil kosovský KHF Shqiponja Gjakove (35:14 a 36:14), ale následne utrpel dva debakle od maďarského DKKA Dunaújváros KA (21:35 a 14:43). V aktuálnej sezóne najvyššej domácej súťaže má zatiaľ vyrovnanú bilanciu 1 výhra – 1 prehra, v stredajšej generálke pred Pohárom EHF prehral na palubovke Brühlu 23:26. „Pre naše mladé družstvo to bude výzva postúpiť ďalej,“ uviedol ešte po žrebe pre agentúru SITA Ján Beňadik, športový riaditeľ Iuventy, ktorá figurovala medzi šestnástkou nasadených v 1. kvalifikačnom kole Pohára EHF.

Iuventa Michalovce v sezóne 2018/2019 skončila svoju púť v 2. kvalifikačnom kole Pohára EHF. Táto súťaž od sezóny 2020/2021 ponesie názov Európska hádzanárska liga.

Pohár EHF v hádzanej žien 2019/2020 – 1. kvalifikačné kolo – prvý zápas:
sobota 14. 9.
17.30 h Iuventa Michalovce (SR) – SPONO Eagles (Švaj.), rozhodujú: Marina Duplijová a Iryna Tkačuková z Ukrajiny
odveta:
nedeľa 15. 9.
SPONO Eagles (Švaj.) – Iuventa Michalovce (SR), hrá sa v Michalovciach, rozhodujú: Marina Duplijová a Iryna Tkačuková z Ukrajiny
2. kvalifikačné kolo (12./13. 10. – 19./20. 10.):
postupujúci z dvojice Iuventa Michalovce (SR)/SPONO Eagles (Švaj.) – OGC Nice Côte d’Azur Handball (Fr.)

Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022