Načítavanie údajov ...

Rozhorčené reakcie z hádzanárskej Európy nad rozhodnutím EHF zrušiť súťaže a kvalifikácie

Kluby i národné tímy sú ovplyvnené rozhodnutím EHF, ktorá zrušila súťaže a kvalifikácie. Mužstvá, ktoré vďaka tomu priamo postúpili do finále ligy majstrov alebo získali miestenku na svetovom šampionáte, neprotestujú. Naopak tímy, ktoré o túto možnosť prišli, s rozhodnutím nesúhlasia.

 Prezident MOL Pick Szeged Peter Ernö Szücs: „Pre EHF sú dôležité iba ich vlastné záujmy.“

Výkonný výbor Európskej hádzanárskej federácie (EHF) sa rozhodol ukončiť sezónu 2020/21. Turnaj Final4 Ligy majstrov VELUX EHF odohrajú v decembri štyri najlepšie tímy z predkola, teda Barcelona, Telekom Veszprém, THW Kiel a PSG Handball.

„Je mi ľúto, že v tomto rozhodnutí neboli zohľadnené záujmy tímov a fanúšikov. Pre EHF sú dôležité ich vlastné záujmy,“ uviedol prezident MOL Pick Szeged Peter Ernö Szücs. MOL Pick Szeged skončil v predkole na treťom mieste.

Lotyšský predseda Bičevskis: Rozhodnutie EHF je fackou do tváre hádzanárom a hádzanárskej komunite!

Prezident Lotyšskej hádzanárskej federácie (LHF) Mārtiņš Bičevskis sa zasa vyjadril k rozhodnutiu EHF „vymazať“ celý proces kvalifikácie na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte a ženské majstrovstvá Európy 2020.

„Som naozaj šokovaný rozhodnutím EHF, ktoré bolo prijaté v podstate bez diskusie. Toto rozhodnutie je fackou do tváre hádzanárom a hádzanárskej komunite v mnohých krajinách. S ohľadom na všetky okolnosti, ktoré so sebou priniesla pandémia koronavírusu, toto rozhodnutie nie je v duchu fair-play.“

„Príkladom sú olympijské hry, ktoré boli zrušené kvôli vírusu v záujme zdravia športovcov a zachovania férových pravidiel kvalifikácie. Preto vyzveme čo najviac krajín, aby sa k tomuto problému tiež vyjadrili. Sme za všetky potenciálne možnosti, ktoré by umožnili národným tímom bojovať o šancu zúčastniť sa na majstrovstvách sveta.“

Benjamin Buric: Pre náš šport to má fatálne následky, ale im je to jedno.

Brankár SG Flensburg Handewitt a národného tímu Bosny a Gercegoviny Benjamin Buric je šokovaný rozhodnutím EHF zrušiť kvalifikáciu na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte. Bosniaci mali hrať 1. kolo play-off proti Rumunom, ale rozhodnutie od zeleného stola je pre EHF dôležitejšie ako samotná hra. Čas a priestor na play-off majstrovstiev sveta 2021 by sa našiel, len by sa musel pomeniť kvalifikačný štart EHF EURO 2022.

„Ich rozhodnutie má fatálne následky pre federáciu a celú hádzanú v Bosne a Hercegovine. EHF sa evidentne zaujíma iba o 10-11 národných federácií a to je všetko. Robia rozhodnutia a je im jedno ako potom niektoré federácie zachránia hádzanú vo svojich krajinách. Zápasy národného tímu sú v Bosne dôležité, pretože je to jediná cesta ako prilákať fanúšikov a najmä deti. Hádzaná nenaberá na popularite práve kvôli takýmto rozhodnutiam. Máme ďaleko od globálnych športov, pretože iné športy sa o svojich členov starajú.“

Zdroj, Foto: www.handball-planet.com

Najnovšie news

01. Mar, 2022

Stop pre Rusov a Bielorusov

Vojenský konflikt na Ukrajine vyúsťuje aj do konzekvencií aj na športovom poli. Európska…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022