Načítavanie údajov ...

Rozhovor týždňa: Ambície plzenského majstra motiváciou aj pre Mareka Korbela

Uplynulú sezónu začal Marek Korbel v rumunskom klube CSM Fagaras, jej druhú polovicu strávil po návrate do Česka v TJ Sokol Nové Veselí. Od nadchádzajúceho ročníka bude reprezentant SR naďalej pôsobiť v tamojšej extralige, iba sa posunie na západ krajiny a bude si obliekať dres tímu Talent Plzeň. Úradujúci český šampión bude pre 26-ročného ľaváka hrajúceho na pravej spojke po HC Zubří a Novom Veselí tretí klub u našich západných susedov.

Na aké dlhé obdobie ste sa upísali svojmu novému klubu?
– S vedením Plzne sme sa dohodli zatiaľ na jeden rok.

Riešili ste aj iné možnosti na prestup?
– Na začiatku mi manažér hovoril aj o iných alternatívach, ale mne sa páčila plzenská ponuka. V tomto som sa utvrdil aj po stretnutí s trénermi, že Plzeň bude správna voľba pre môj posun v kariére.

Plzeň je úradujúci majster, takže aj z tohto hľadiska nebolo nad čím váhať?
– Na začiatku, keď prišla ponuka z Plzne, tak som zvažoval viac možností. Po stretnutí s vedením a trénermi, keď to už začalo naberať reálne kontúry a zhodli sme sa na cieľoch, tak som neváhal a dohodli sme sa na mojom príchode.

V polovici minulej sezóny ste sa vrátili do ČR, splnilo to vaše očakávania?
– Ten návrat nebol plánovaný, ale situácia to tak zariadila a do Veselí som sa tešil. Pokiaľ ide o hru, tak si myslím, že sme sa zlepšovali od zápasu k zápasu a ja som rád, že som mohol tímu pomôcť. Tešil som sa aj z toho, že sú tam ľudia, ktorých poznám odmalička ako tréner Peter Kostka a Robo Barta, s ktorým som ešte hrával v ŠKP Bratislava. V Novom Veselí som sa cítil dobre.

Ambície Plzne budú zrejme opäť najvyššie. Bude pre vás ťažké sa preorientovať, keď vo Veselí ste mohli a tu budete musieť zabodovať v zápasoch?
– Plzeň je tím, ktorý každý rok hrá o medailové priečky, takže ambície sú vždy vysoké. Ja do každého zápasu idem naplno a neriešim, či len môžem alebo musím. Ja chcem vždy a dávam do toho maximum. Samozrejme, víťazné ambície Plzne, ale aj účasť v európskych pohároch sú veľkou motiváciou.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: http://hazena.noveveseli.cz/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022