Načítavanie údajov ...

Rozhovor týždňa: Bujnochovej chýba normálny život a pomýšľa na zmenu

Druhá najvyššia francúzska súťaž sa rozbehla, Achenheim Truchtersheim čakal na ligový zápas viac ako 3 mesiace

Pandémia koronavírusu sužuje celý športový svet. Výnimkou nie je ani hádzaná vo Francúzsku, kde od leta 2018 pôsobí aj Karin Bujnochová. Slovenská reprezentantka je oporou účastníka druhej najvyššej francúzskej súťaže Achenheim Truchtersheim Handball. Klub 26-ročnej univerzálnej spojky sa v posledný januárový víkend dočkal po dlhej prestávke ligového vystúpenia. Bujnochová však v zostave chýbala. O dôvode absencie, súčasnej situácii v krajine galského kohúta i svojich plánoch viac prezradila v rozhovore pre slovakhandball.sk.

Ako sa máte?
– Mám sa asi tak, ako skoro každý v tejto dobe. Mohlo by to byť určite oveľa lepšie, vôbec mi nevyhovuje tento režim a veľmi mi chýba ´normálny život´. Vo Francúzsku je situácia o niečo lepšia ako na Slovensku, pokiaľ ide o prísnosť pravidiel. Myslím si, že je to tu o niečo voľnejšie, ale stále sa to mení ako asi všade. Úprimne veľmi to nesledujem, viem len to, čo potrebujem vedieť k môjmu fungovaniu.

Ako to vyzerá vo Francúzsku, konkrétne v druhej najvyššej ženskej súťaži. Rozbehne sa už kolotoč zápasov a stihne sa dohrať celý ročník?
– Áno, liga sa opäť spustila. Bol trochu upravený systém a všetky zápasy by sa mali normálne dohrať. Jediné, čo sa vypustilo, je Francúzsky pohár. Prvý duel sme mali naplánovaný na 23. januára. Žiaľ, museli ho ako väčšinu našich stretnutí odložiť pre výskyt ochorenia COVID-19 v tíme nášho súpera. Ďalší zápas sa však už hral a verím že to tak bude aj naďalej. Testujú nás PCR testami každý týždeň, takže stále je tam to riziko, že príde k odloženiu duelu.

Váš klub odohral uplynulý víkend prvý majstrovský zápas po takmer 4 mesiacoch. Ako ste strávili to dlhé čakanie? Len ste trénovali?
– Celý čas len trénovať a nehrať nie je úplne to, prečo robíme tento šport. Nebolo to jednoduché obdobie, myslím si, že nikoho to tak nebaví a každému športovcovi to chýba. Keď stále iba trénujete a nehráte stretnutia, tak sa trochu stráca aj motivácia i nasadenie…

Vy ste však v zostave pri prehre s tímom Sambre Avesnois Handball 20:31 chýbali. Prečo?
– Áno, nedávno sme odohrali náš prvý duel po dlhšej dobe, v zostave som nefigurovala, pretože som si na prípravnom zápase nešťastne zranila ľavú ruku. Ide o zranenie, ktoré si vyžaduje určitý čas rekonvalescencie, takže najbližšie jeden – dva týždne nepomôžem svojmu tímu.

Tohto súpera ste v úvode sezóny na jeho palubovke zdolali. Kde hľadať príčiny takej vysokej domácej prehry?
– Výsledok zápasu sa ťažko hodnotí, pretože som do toho nezasiahla, ale myslím, že veľkú rolu zohrala skutočnosť, že sme dlho nemali ligový súboj a prípravné stretnutia nie sú to isté. Jednoducho, dievčatám zápas nevyšiel. To sa stáva. Verím, že ďalšie naše vystúpenia budú lepšie. Sezónu sme veľmi dobre rozbehli a potom to bolo len v režime ´odložené pre COVID-19´.

V uplynulej nedohranej sezóne ste boli spokojná so svojím vyťažením. Platí to aj v aktuálnom ročníku, hoci Achenheim Truchtersheim Handball vinou pandémie nemohol absolvovať plánovaný program?
– So svojím vyťažením v klube som stále spokojná. Myslím si, že som si tu za obdobie môjho pôsobenia vytvorila dobrú pozíciu.

V ATH pôsobíte už tretiu sezónu, nepomýšľate na zmenu dresu?
– Ale áno, uvažujem nad zmenou klubu a možno aj krajiny. Moje pôsobenie v zahraničí beriem tak komplexnejšie. Chcela by som zmenu, zase sa niečo nové naučiť a spoznať, takže uvažujem aj o inej krajine. Uvidíme, aké možnosti sa vyskytnú.

Pre vás bola v tomto období bez ligovej hádzanej účasť na novembrovom sústredení národného tímu zrejme akoby vykúpením. Vnímali ste to tak?
– Reprezentačné zrazy sú veľmi príjemnou zmenou. Vždy som to tak vnímala a vždy sa tam veľmi teším. To platilo aj o novembrovom zraze, ktorý hodnotím pozitívne aj z hľadiska toho, že sme dostali možnosť vycestovať do Španielska a zahrať si dva kvalitné zápasy.

Mohli ste si zahrať proti vicemajsterkám sveta. Ako sa vám hralo proti Španielkam?
– Myslím si, že prvý zápas nebol úplne podľa našich očakávaní, ale za odvetu sa určite nemusíme hanbiť. Rozhodlo sa až v poslednej minúte, dovtedy sme hrali so Španielkami vyrovnanú partiu. Aj mne sa v druhom dueli darilo viac ako v prvom, ale každý zápas je iný. Podľa mňa to bolo predovšetkým tým, že sme ako družstvo dobre pracovali.

Vy ste v prvom dueli skórovali dvakrát a v druhom dokonca sedemkrát. Neobjavili sa nejaké ponuky od klubov z Pyrenejského polostrova?
– (úsmev)… Nie, zatiaľ sa nikto zo Španielska neozval.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://ath-handball.fr

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022