Načítavanie údajov ...

Rozhovor týždňa: Nikoleta Trúnková si chce splniť sen o zahraničnom angažmáne

Patrí medzi opory Iuventy Michalovce a na svojom poste medzi najlepšie pivotky na Slovensku, o čom svedčia pravidelné pozvánky do národného tímu žien Slovenska. Reprezentácii by mala pomôcť aj v závere tohto týždňa v snahe vybojovať si postup z I. fázy kvalifikácie MS 2021. O ambíciách v klubovom drese, postoji k reprezentácii i ďalších plánoch sme vyspovedali 22-ročnú Nikoletu Trúnkovú.

Zdroj: Iuventa Michalovce

Dokedy potiahnete víťaznú šnúru, ktorá v MOL lige trvá už deväť zápasov?
– Samozrejme, chceli by sme ju potiahnuť čo najdlhšie. Urobíme všetko pre to, aby sa tak skoro neskončila. Skúsime ju natiahnuť na toľko zápasov, koľko to len pôjde.

V tabuľke vám patrí 2. miesto, ale je v hre aj celkové prvenstvo. Ako vidíte šance Iuventy na predstihnutie Mosta, s ktorým sa stretnete ešte dvakrát?
– Stretnutia s Mostom sú vždy náročné, ale našim fanúšikom môžeme sľúbiť, že o body a víťazstvá nielen nad Baníkom zabojujeme.

V Michalovciach prišlo v priebehu sezóny k výmene kouča. Opäť idete ako dobre namazaný stroj, takže už ste si ako družstvo zvykli na nového kormidelníka Jána Beňadika?
– K zmenám na trénerskom poste v kluboch dochádza, nie je to nič neobvyklé. Trénera Benadika však poznáme a rýchlo sme si zvykli na štýl hry, ktorý od nás vyžaduje.

Onedlho vás čakajú reprezentačné povinnosti. Aký je váš vzťah k národnému tímu?
– Takisto ako pre každého športovca je aj pre mňa česť obliecť si na seba reprezentačný dres a hrať za svoju krajinu. Nie som v tomto výnimka.

Ako sa vám pracuje pod taktovkou Pavla Streichera?
– Je to v pohode. Dal nám určité taktické a herné pokyny a my sa ich snažíme dodržiavať a robiť všetko, čo je v našich silách.

Predstavíte sa v I. fáze kvalifikácie. Ani vy si nepripúšťate iný ako postupový scenár v Luxemburgu?
– Nie, iný scenár si nepripúšťame, ale každé vystúpenie na medzinárodnej úrovni je náročné. Vydáme však zo seba maximum, aby sme postúpili ďalej.

Pred Iuventou ste hrávali v ŠKP Bratislava, bol to veľký skok pre vás, keď ste v roku 2017 prestúpili k úradujúcemu majstrovi, keďže michalovský klub patrí už dlhé roky medzi špičku na česko-slovenskom území?
– Môj prestup do Iuventy bol výzvou pre mňa samotnú. Chcela som sa zlepšovať a napredovať, preto som odišla. Iuventa je najlepší klub na Slovenku a patrí aj k najlepším tímom v Česko-Slovensku. Každý rok hráme o najvyššie priečky.

Ako ste si za štyri roky zvykli na Zemplíne?
– Prvý rok bol ťažký. Zmena prostredia a všetkého, ale dievčatá a rodičia ma podržali, tak to išlo ľahšie. Už som si však zvykla a mám tu veľa kamarátov a kamarátok.

Aké sú vaše najbližšie hádzanárske ambície?
– Keďže som už s Iuventou minulý rok predĺžila zmluvu, ktorej platnosť mi končí po aktuálnej sezóne, je táto téma pre mňa zatiaľ otvorená. Mojím snom a cieľom, za ktorým si tvrdo idem a pracujem na sebe, je okúsiť pôsobenie v zahraničí. Uvidíme, či najbližšie to bude naďalej Iuventa alebo niečo nové. Život nás však často prekvapuje, takže sa nechám prekvapiť. Rada by som však skúsila aj niečo nové. Nejaké ponuky som už dostala. Sama som zvedavá, čo sa z toho napokon vyvinie. Hádzaná je však môj život.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022