Načítavanie údajov ...

Rozhovor týždňa s Erikou Rajnohovou: V Španielsku sa jej páčilo, ale pocitovo ju to momentálne ťahalo domov

Erika Rajnohová na zahraničie nezanevrela, v HC DAC Dunajská Streda sa teší na spoluprácu s kvalitnými spoluhráčkami i účinkovanie na európskej scéne

Fanúšikovia HC DAC Dunajská Streda si už zvykli na meno Rajnohová v zostave ambiciózneho slovenského klubu. Líderka družstva Monika Rajnohová sa po úspešnej sezóne dočasne rozlúčila s tímom zo Žitného ostrova, keďže ju čakajú materské povinnosti. V kádri trénera Viktora Debreho však bude opäť hráčka s menom Rajnohová, tentoraz to však bude Erika, mladšia sestra kapitánky reprezentácie SR. Dvadsaťdvaročná spojka je jednou zo štyroch predsezónnych dunajskostredských posíl. E. Rajnohová sa po troch rokoch v zahraničí, kde pôsobila vo Francúzsku (ESBF Besancon), Nemecku (HSG Bad Wildungen Vipers) a Španielsku (Atlético Guardés), rozhodla pre návrat na Slovensko, kde predtým na najvyššej úrovni hrávala za HK AS Trenčín. Ako sa ocitla v družstve z Dunajskej Stredy, prezradí vicemajsterka Španielska, semifinalistka španielskej pohárovej súťaže – Copa de la Reina (Kráľovnin pohár) i Európskeho pohára v rozhovore pre slovakhandball.sk.

Prečo ste sa rozhodli prijať ponuku Dunajskej Stredy?
– Už dlhšie som premýšľala o návrate. Ak nie úplne, tak minimálne blízko ku Slovensku, aby som si mohla spojiť hádzanársku kariéru zároveň aj so školou. Rozhodla som sa pre túto voľbu. Veľmi sa mi páči, kam klub smeruje a aké má ambície do budúcna. Samozrejme, bol pre mňa dôležitý aj názor rodiny, predovšetkým mojej sestry Moniky. Som veľmi spokojná so svojím rozhodnutím.
Na ako dlho ste sa dohodli na spolupráci s HC DAC?
– Dohoda znie na dva roky s ročnou opciou.
Angažovali vás ako náhradu za vašu sestru Moniku, ktorá bola dirigentkou hry a oporou družstva?
– Myslím si, že vedenie aj ja sme išli do toho s týmto zámerom, ale ja som zvyknutá hrať aj na ostatných spojkových postoch. Napríklad vo Francúzsku má využívali vľavo a v Nemecku na strede a na pravej spojke.
S akými ambíciami prichádzate na Žitný ostrov?
– Veľmi dúfam, že sa nám podarí hrať zápasy na európskej pohárovej scéne. Na to sa nesmierne teším, budú to zaujímavé konfrontácie. V domácej lige, samozrejme, zaútočiť na prvenstvo. Máme v kádri veľa kvalitných hráčok, takže sa teším na našu spoločnú spoluprácu.
V ostatných rokoch ste pôsobili v zahraničí, bol to zámer vrátiť sa na Slovensko?
– Neviem povedať, či to bol vyslovene zámer. Ja sa riadim predovšetkým pocitovo a teraz som na tom tak, že sa teším naspäť domov. Samozrejme, tým sa moje ambície o zahraničí nekončia.
Nechceli ste zostať v Španielsku?
– Veľmi dlho som premýšľala, či zostanem alebo nie. Mne sa v Španielsku veľmi páčilo, strávila som tam pekný rok, aj keď pandémia COVID-19 mi neumožnila užiť si to naplno.
Aké hodnotíte vaša účinkovanie v Atléticu Guardés?
– Určite pozitívne. V celom klube boli neskutočne milí ľudia, takže som sa tam cítila dobre. Tréningy boli  ľahšie, ako som bola zvyknutá, ale zato boli dvojnásobne taktickejšie.
Zvažovali ste aj iné ponuky ako z Dunajskej Stredy?
– Vyskytli sa aj návrhy z iných klubov, ale nad tými som príliš nerozmýšľala, keďže úplne nezodpovedali mojim predstavám.
Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022