Načítavanie údajov ...

S Topoľčanmi získal titul vicemajstra SR, v závere sezóny bude už na lavičke tímu z Lovosíc

Pavel Farář sa stal trénerom hádzanárov Lovosíc

Hádzanársky tréner Pavel Farář, ktorý ešte nedávno viedol HK Agro Topoľčany, nezostal dlho bez angažmánu. Farář sa po skončení základnej časti českej extraligy posadí na lavičku HK FCC Město Lovosice, kde doplní Jana Landu. Ten v aktuálnej sezóne spolupracoval s Milanom Berkom. Po nevydarených výkonoch družstva a bezbodovej sérii na ihriskách súperov prišlo k Berkovmu ukončeniu pôsobenia.

„S Pavlom Farářom sme boli v kontaktu už od decembra, poznáme sa dlhodobo z Dukly a aj zo spolupráce s Topoľčanmi, kde dokázal svoji kvalitu,“ uviedol riaditeľ lovosického klubu Vojtěch Srba na adresu P. Farářa, ktorý odviedol v Agre počas dva a pol roka dobrú robotu a dosiahol s mužstvom úspechy. Svojich zverencov priviedol k dvom extraligovým medailám – bronzu v ročníku 2016/2017 a striebru v sezóne 2017/2018.

V topoľčianskom klube sa však v závere uplynulého kalendárneho roka udiali zmeny vo vedení, keď odstúpil prezident a hlavný finančný podporovateľ Alexander Mallo. Postupne odišlo viacero hráčskych opôr a na konci januára sa po zápase s HKM Šaľa (25:29) rozlúčil aj český tréner.

„Na prácu v Lovosiciach sa teším. Aj keď táto sezóna tímu úplne nevyšla, káder má dobrý a ja by som ho rád vrátil tam, kam patrí, teda do play-off a bojov o medaily,“ vyjadril sa pre klubový web 49-ročný kouč, ktorý sa prvýkrát na lavičke lovosického tímu objaví po poslednom zápase základnej časti.

Autor: SITA, Foto: hazenalovosice.cz

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022