Načítavanie údajov ...

Šaľa aj s posilou z Česka, odchody opôr

Od pondelka sa na nadchádzajúcu sezónu v Niké Handball extralige mužov pripravuje aj družstvo HKM Šaľa, ktoré v uplynulej edícii najvyššej slovenskej súťaže obsadilo 7. miesto.

Šalianske mužstvo prešlo v letnom medzisezónnom období zmenami v hráčskom kádri. Niektoré odchody sú citeľnou stratou. „Zmien je u nás menej ako v minulosti. Do Sporty Hlohovec odišli  Mykola Meľnyk a Peter Dudáš, Daniel Polák sa vrátil do Stupavy, kde bude hrať za nováčika súťaže, brankár Michal Kosák u nás tiež nebude pokračovať a Samuel Kováč sa vrátil do Nových Zámkov,“ vymenoval odchody prezident HKM Jozef Klačko, ktorý následne prezradil aj menoslov nových tvárí: „Z Martina prichádza na hosťovanie brankár Simon Cerovský, zo Zubří na spojke hrajúci juniorský reprezentant ČR Štěpán Souček, z HK Agro Topoľčany sme získali pivota Jakuba Tótha. Po vážnom zranení kolena bude po roku k dispozícii pravá spojka Samuel Demčák, ktorého sme ešte vlani vykúpili z Prešova. Hľadáme ešte posilu na pozíciu spojky.“

Otvorená je otázka trénera HKM. Hádzanárov Šaľa úspešne viedol Michal Lukačín, ktorý prišiel k tímu tesne pred minulou sezónou. „Máme záujem o jeho služby. Lukačín bol s reprezentáciou junioriek Slovenska na ME v slovinskom Celje. Dohodli sme sa, že po jeho návrate sa stretneme a situáciu preberieme. Zatiaľ vedie tréningový proces Štefan Kelemen,“ informoval šéf šalianskeho klubu, ktorého mužských tím má v pláne šesť prípravných stretnutí a účasť na turnaji v českých Kopřivniciach.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Talačová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022