Načítavanie údajov ...

Šaľa blízko k obratu, Iuvente zachránila víťazstvo Kordowiecka

Ešte pred reprezentačnou prestávkou si v spoločnej slovensko-českej súťaži – MOL lige zmerali sily dva dlhodobo najlepšie ženské tímy zo SR. Hoci to v prvom polčase vyzeralo na jednoznačnú záležitosť, napokon z toho bola dráma až do posledných sekúnd.

„Stratili sme úvodné dejstvo. Začali sme ho s prílišným rešpektom, nehrali sme to, na čom sme sa dohodli a výsledkom bol sedemgólový náskok súpera. Potom sme sa upokojili, začali sme hrať svoju hru a v závere nám už chýbali sily na vyrovnanie,“ uviedol pre slovakhandball.sk tréner HK Slovan Duslo Šaľa Peter Pčola, ktorý na otázku, čím sa podarilo jeho hráčkam takmer otočiť vývoj, odvetil: „Pomohla nám prestávka. Nemusel som zvyšovať hlas. Upokojili sme sa a do druhého polčasu sme vstúpili tak, ako sme chceli do zápasu. Od úvodu však na nás doliehala zbytočná nervozita. Na druhej strane treba povedať, že Iuventa má svoju kvalitu.“

Veľa nechýbalo a Duslo mohlo z prakticky strateného duelu vydolovať aspoň bod. Napokon prehralo tesne 21:22 (10:15). „V závere sme hrali presilovku a približne 15 sekúnd pred koncom sme zahrali akciu tak, ako sme si povedali. To nám vyšlo, ale šancu sme nepremenili. Bod sme mali na dosah, vzhľadom na priebeh duelu by bol pre nás cenný.“

Šalianky prehrali s Michalovčankami vo finále Slovenského pohára o štyri góly (27:31), tentoraz už len o jeden gól. „V oboch dueloch sme hrali vyrovnanú partiu, v záveroch bol šťastnejší súper. Kým vrátane finále SP sme mali v nohách tri náročné zápasy, teraz to bolo iné, dalo by sa povedať, že sme mali ideálnu prípravu.  Na dievčatách bolo navyše vidieť, ako chcú ukázať, že výkon v predchádzajúcom súboji v Olomouci nebol hodný Šale. Myslím si, že Iuventu v priebehu sezóny ešte potrápime,“ poznamenal Pčola.

Ďalšie pokračovanie súťažného ročníka však vzhľadom na situáciu okolo pandémie koronavírusu vyvoláva veľké otázniky. „Keď sa na túto tému bavíme s trénerskými kolegami, tak nie sme príliš optimisti a veľmi neveríme, že sa tento ročník MOL ligy normálne dohrá. Nezaoberám sa špekulovaním o tom, akú podobu by mohla mať súťaž, keby sa nemohlo normálne pokračovať. Nechávam to na funkcionárov. O dva týždne máme hostiť Písek. Nepozerám sa na okolnosti. Bez ohľadu na všetko, čo sa deje, sa pripravujeme na ďalší duel,“ dodal šaliansky kormidelník.

Kouč Iuventy Michalovce Peter Dávid bol spokojný najmä s hrou svojich zvereniek do 26. min (15:8). „Zápas by som rozdelil na fázu do stavu 15:8, ked sme skutočne veľmi dominovali a dokázali sme nájsť dobré riešenia na veľmi nepríjemnú šaliansku obranu. Všetko nám fungovalo tak, ako sme si predsavzali. Potom nám však pár minút nevyšlo. Domáce ešte do prestávky znížili na 10:15 a ja som vedel, že po nej to nebude ľahké. Poznám Šaľu a jej hráčky sa nikdy nevzdávajú. Cez prestávku som na to upozorňoval dievčatá.“

Netrvalo dlho a hádzanárky Iuventy prišli o svoje nádejné vedenie. „Žiaľ, nevydaril sa nám vstup do druhej časti. Šaľa vymenila brankárku a Furgaláková nás vychytala. Vďaka nej zamkli bránku a dostali sa späť do duelu tak rýchlo, ako sme my ovládli prvý polčas. Úplne sme vyšli z rytmu, kvalita našej hry upadla. Našou devízou je však zvládať tieto kritické okamihy. Ustáli sme to aj tentoraz a napokon zvládli aj celý duel, hoci domáce mali poslednú šancu. Musíme priznať, že pri ich tutovke nás zachránila brankárka Kordowiecka. Vďaka jej zákroku sme si odviezli oba body. Potom sme už taktickou hrou loptu nepustili z rúk a udržali víťazstvo,“ vrátil sa pre pre Noviny Zemplína k víkendovému šlágru Dávid.

Michalovčanky predĺžili svoju víťaznú sériu. K dvom pohárovým pridali tri ligové výhry. „Keď som videl vyžrebovanie, tak som si hovoril, že úvod máme neskutočne náročný. Sme veľmi radi, že sme to takto zvládli a ideme ďalej s plným bodovým ziskom,“ netajil spokojnosť tréner Zemplínčaniek, ktorý má však tiež obavy o pokračovanie súťaže.

„Čo sa deje, to sa trochu aj očakávalo. Nevieme, ako dlho to potrvá. Našťastie, ešte sú tam nejaké termíny na dohrávky. Ak to však potrvá dlhšie, vznikne veľký problém. Možno sa rátalo, že všetko pôjde ďalej, ale celosvetovo to vyzerá inak. Osobne to vidím veľmi problematicky,“ dodal Dávid.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Milan Pospiš

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022