Načítavanie údajov ...

Šaľa už bez Meľnyka, angažovala dvoch juniorských reprezentantov

Post pravého krídla vystuží Martin Dimov zo Severného Macedónska

Hádzanári HKM Šaľa prišli o svojho najlepšieho strelca. V nasledujúcom ročníku Slovnaft handball extraligy si dres bronzového medailistu neoblečie Mykola Meľnyk. Dvadsaťdeväťročný Ukrajinec, ktorý v dlhodobej časti najvyššej slovenskej súťaže nastrieľal 148 gólov a bol tretí spomedzi kanonierov, bude pôsobiť v SG Köndringen/Teningen. S nemeckým klubom podpísal dvojročný kontrakt a bude spoluhráčom niekdajšieho reprezentanta SR Jozefa Hantáka ml.

Počas letnej prestávky však Meľnyk urobil aj druhý prestup, a to do stavu manželského. Jeho vyvolenou sa stala hádzanárka Eva Veselková, v minulej sezóne hráčka SHK Veselí nad Moravou, predtým dlhé roky pôsobila v HK Slovan Duslo Šaľa a bola aj reprezentantkou SR.

Vedenie HKM už oznámilo mená aj troch nových posíl. Od nasledujúcej sezóny 2019/2020 bude za Šaľu nastupovať juniorský reprezentant Slovenska a stupavský odchovanec Daniel Polák. Čoskoro 19-ročný (nar. 3. 7. 2000) univerzálny hráč je schopný hrať na poste ľavého krídla aj strednej spojky, prichádza na ročné hosťovanie.

Ďalším nováčikom v kádri je pravá spojka Mikuláš Kucsera z popredného maďarského klubu Grundfos Tatabánya. Osemnásťročný Novozámčan (nar. 18. 8. 2000) už okúsil aj seniorskú hádzanú v druhej najvyššej maďarskej súťaži. Je stabilným členom reprezentačných výberov SR.

Legionárske miesto v šalianskej zostave zaujme 21-ročný macedónsky pravý krídelník Martin Dimov (nar. 2. 12. 1997), ktorý pôsobil v klube víťaza Ligy majstrov RK Vardar Skopje. Dimov v minulej sezóne nastúpil aj na dva zápasy nadnárodnej SEHA ligy. V minulosti bol reprezentantom Macedónska do 18 rokov. Na svojom konte má aj štarty za reprezentáciu Macedónska do 18 rokov. V Šali absolvoval skúšku, po ktorej sa dohodol na ročnej zmluve s opciou na rovnaké obdobie.

Autor: SITA, Foto: VARDAR Skopje

Najnovšie news

05. Dec, 2022

Kostelná naďalej v Moste

Jednou z troch Sloveniek v kádri hádzanárok DHK Baník Most je Katarína Kostelná. Dvadsaťštyriročná…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022