Načítavanie údajov ...

Sedem krajín má záujem o ME v rokoch 2026 a 2028

Hádzanárske majstrovstvá Európy poznajú svoje dejiská do roku 2024. Je medzi nimi aj Slovensko, ktoré bude spolu s Maďarskom hostiteľom ME mužov 2022. Už na jeseň sa rozhodne o organizátoroch kontinentálnych šampionátov v rokoch 2026 a 2028.

Tri severské krajiny – Dánsko, Nórsko a Švédsko majú pod sloganom „Škandinávia spája“ záujem v rôznych kombináciách o všetky štyri turnaje, Švajčiarsko sa uchádza o mužský šampionát v oboch termínoch a kandidujú aj Rusko a Španielsko spoločne s Portugalskom.

V severskej kandidatúre by sa v prípade mužských turnajov hrala základná fáza v dánskych mestách Herning, Kodaň, Aarhus, Kolding, v nórskych Stavanger, Oslo, Bergen, Trondheim a v Kristianstade, Malmö vo Švédsku. Hlavná fáza počíta s Herningom/Kodaňou, resp. Kristianstadom/Malmö. Finálový víkend je plánovaný do Herningu alebo Kodane.
Pri ženských turnajoch by dejiskami základných skupín boli Herning, Kodaň, Aarhus, Kolding v Dánsku, švédske mestá Göteborg, Helsingborg a Stavanger, Oslo, Bergen, Trondheim v Nórsku. Hlavná fáza by a hrala v Herningu/Kodani a Osle. Nórska metropola by potom bola aj dejiskom finálového víkendu.

Švajčiarsko hostilo ME mužov v roku 2006 aj s premiérovou účasťou Slovákov. Teraz by si to chcelo zopakovať, či už v roku 2026 alebo o dva roky neskôr. Ako dejiská má pripravené Zürich, Bazilej, Ženevu v základných skupinách, Zürich a Lausanne v hlavnej fáze a súboje o medaily by boli v Ženeve.

Rusko sa uchádza o ženské ME 2026. V prípade úspechu by sa prvýkrát v histórii konal kontinentálny šampionát na ruskej pôde, konkrétne v Moskve a Petrohrade. Finále by bolo v ruskej metropole.

Španielsko a Portugalsko spojili sily v snahe získať právo organizácie ME mužov 2028. Portugalský Lisabon by bol dejiskom dvoch skupín v základnej a jednej v hlavnej fáze. Madrid, Valencia, Málaga a Ourense sú španielskymi dejiskami. Druhá skupina hlavnej fázy i finálový víkend by boli v Madride.

O organizátoroch ME 2026 a 2026 sa rozhodne na mimoriadnom kongrese EHF, ktorý sa uskutoční 17. a 18. novembra pri príležitosti 30. výročia založenia Európskej hádzanárskej federácie.

Termíny kontinentálnych hádzanárskych šampionátov za účasti 24 tímov:
MUŽI
EHF EURO 2026: 15. januára – 1. februára
EHF EURO 2028: 13. – 30. januára
ŽENY
EHF EURO 2026: 3. – 20. decembra
EHF EURO 2028: 30. novembra – 17. decembra

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny autopartner SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022