Načítavanie údajov ...

SEHA League s novinkami, Prešov v skupine s obhajcom i dvoma nováčikmi

Rozdelenie tímov SEHA League do základných skupín v sezóne 2019/2020

Deviaty ročník nadnárodnej SEHA (South East Handball Association) Gazprom League v hádzanej mužov spoznal jeden a pol mesiaca pred svojím začiatkom menoslov účastníkov. Exekutíva súťaže potvrdila rozhodnutie odohrať nadchádzajúcu sezónu za účasti 12 tímov rozdelených do dvoch šesťčlenných skupín. Nebude medzi nimi chýbať ani Tatran Prešov, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou SEHA ligy od jej vzniku v roku 2011.

V porovnaní s vlaňajškom bude chýbať kvarteto najhoršie umiestnených tímov zo 7. – 10. priečky: Steaua Bukurešť (Rum.), Železničar 1949 Niš (Srb.), RK Metalurg Skopje (Maced.) a Izvidjač Ljubuški (Bosna a Herceg.). K zostávajúcim šiestim pribudne až šesť nových družstiev. Do súťaže sa vrátia maďarský víťaz z rokov 2015 a 2016 Telekom Veszprém a Metaloplastika Šabac zo Srbska. Premiérovo sa v nej predstavia ukrajinský Motor Záporožie, macedónsky Eurofarm Rabotnik Bitola, maďarský Grundfos Tatabánya a výber univerzity z Pekingu.

Vďaka Číne a Ukrajine sa počet krajín, z ktorých sa kluby predstavili v SEHA lige, zvýši na dvanásť. Svojich zástupcov v nej v doterajšej histórii malo Severné Macedónsko, Chorvátsko, Slovensko, Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Maďarsko, Srbsko, Čierna Hora, Slovinsko a Rumunsko.

Slovenský zástupca Tatran Prešov bude účinkovať v A-skupine spolu s obhajcom prvenstva RK Vardar Skopje zo Severného Macedónska, chorvátskym RK Nexe Našice, RK Vojvodina Nový Sad zo Srbska a dvoma úplnými nováčikmi: Grundfos Tatabánya (Maď.) a HC Motor Záporožie (Ukr.).

Každý klub má garantovaných minimálne tucet stretnutí (z toho 10 v základnej skupine). Prvé dva tímy zo skupín postúpia priamo do marcového štvrťfinále, tie ďalšie si vo februári zahrajú o účasť v ňom. V play-off sa hrá klasickým pohárovým systémom doma – vonku, na záver príde v apríli na rad turnaj Final 4 so semifinále a zápasmi o konečné umiestnenie. Sezóna 2019/2020 sa začne 3. – 4. septembra.

Rozdelenie tímov do skupín v SEHA Gazprom League 2019/2020:

A-skupina:
RK Vardar Skopje (Sev. Maced.), RK Nexe Našice (Chorv.), Tatran Prešov (SR), RK Vojvodina Nový Sad (Srb.), Grundfos Tatabánya (Maď.), HC Motor Záporožie (Ukr.)

B-skupina:
RK PPD Záhreb (Chorv.), HC Meškov Brest (Biel.), HC Eurofarm Rabotnik Bitola (Sev. Maced.), HC Metaloplastika Šabac (Srb.),Telekom Veszprém (Maď.), HC Peking Sport University (Čína)

Autor: SITA, Foto: SEHA

Najnovšie news

05. Dec, 2022

Kostelná naďalej v Moste

Jednou z troch Sloveniek v kádri hádzanárok DHK Baník Most je Katarína Kostelná. Dvadsaťštyriročná…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022