Načítavanie údajov ...

SEHA liga 2021/2022 od februára, opäť aj s Tatranom

Aj v sezóne 2021/2022 sa bude hrať nadnárodná SEHA (South East Handball Association) Gazprom League v hádzanej mužov. Kým v predchádzajúcej edícii sa začalo hrať v decembri 2020, jej už 11. ročník odštartuje v polovičke sezóny. Úvodné zápasy sú naplánované na február.

Opäť sa bude hrať za účasti 10 tímov (takisto ako v 10. ročníku, pozn.) zo 7 krajín rozdelených do dvoch päťčlenných skupín. Ani tentoraz medzi nimi nechýba Tatran Prešov, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou SEHA ligy od jej vzniku v roku 2011.

Podľa zoznamu účastníkov potvrdenom exekutívou súťaže nastala oproti minulej sezóne jediná zmena. Namiesto srbského družstva Metaloplastika Šabac sa v súťaži predstaví HC Partizan Belehrad. Tento srbským tím bude aj jedným zo súperov Tatrana Prešov, ktorý sa predstaví v A-skupine v spoločnosti maďarského obhajcu prvenstva Telekom Veszprém, chorvátskeho PPD Záhreb a severomacedónskeho tímu Eurofarm Rabotnik. Pre Šarišanov to znamená až na výmenu srbského protivníka rovnaké zloženie ako v sezóne 2020/2021, keď v základnej skupine predstihol len jedného z nich.

„Sme radi, že sa SEHA liga v priebehu februára začne. Eurofarm pôsobí v Európskej lige, Záhreb je účastník Ligy majstrov, Partizan dosiahol v minulej sezóne veľmi dobré výsledky v srbskej lige. Určite im chceme konkurovať a predovšetkým v domácom prostredí – veríme, že aj za diváckej podpory – budeme bojovať o body. Súťaž bude veľmi zaujímavá. Myslím si, že naším cieľom bude zabojovať o jedno z postupových miest do štvrťfinále. V každom prípade nás bude čakať zaujímavé play-off,“ uviedol pre klubový web generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

Hrací systém sa nezmenil. Prvé dva tímy zo základných skupín postúpia do štvrťfinále. S ohľadom na situáciu spôsobenú globálnou pandémiou COVID-19 a s prihliadnutím na kalendár európskych súťaží vedenie SEHA Gazprom ligy opäť rozhodlo, že dva kluby – Telekom Veszprém (A-skupina) a Meškov Brest (B) nebudú účinkovať v skupinovej fáze a sú priamo nasadené do štvrťfinále, po ktorom bude nasledovať tradičné vyvrcholenie – turnaj Final 4. Súťaž bude pozostávať z celkovo 40 zápasov, 24 v základnej časti, 4 v predkole play-off medzi tímami na dvoch spodných priečkach v oboch skupinách, 8 vo štvrťfinále a 4 na turnaji Final 4. Šarišania majú svoj prvý duel naplánovaný na 11. februára, keď sa predstavia na palubovke finalistu predchádzajúceho ročníka PPD Záhreb.

Rozdelenie tímov do skupín v SEHA Gazprom League 2021/2022:
A-skupina: RK PPD Záhreb (Chor.), RK Partizan Belehrad (Srb.), RK Eurofarm Pelister Bitola (Sev. Maced.), Tatran Prešov (SR), Telekom Veszprém (Maď.)
B-skupina: HC Vardar 1961 Skopje (Sev. Maced.), HC Motor Záporožie (Ukr.), RK Nexe Našice (Chor.), RK Vojvodina Nový Sad (Srb.), HC Meškov Brest (Biel.)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: tatranpresov.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022