Načítavanie údajov ...

SEHA liga bude pokračovať, Tatran vo štvrťfinále s Veszprémom

Exekutíva SEHA (South East Handball Association) rozhodla v utorok na svojom zasadnutí o pokračovaní nadnárodnej súťaže v sezóne 2021/2022. Jedenásty ročník SEHA Gazprom League v hádzanej mužov sa začal vo februári 2022, ale v marci prišlo k jeho prerušeniu v dôsledku situácie po ruskej vojenskej invázii na Ukrajinu v snahe zabezpečiť regulárnosť súťaže.

Jeho účastníkmi bolo 10 tímov (takisto ako v 10. ročníku, pozn.) zo 7 krajín rozdelených do dvoch päťčlenných skupín. Slovensko zastupoval Tatran Prešov, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou SEHA ligy od jej vzniku v roku 2011. Prešovčania stihli v rámci A-skupiny SEHA ligy 2021/2022 odohrať len jeden duel, keď na palubovke chorvátskeho PPD Záhreb podľahli ešte 11. februára 26:36. Celkovo sa v aktuálnej edícii súťaže od jej začiatku vo februári doteraz uskutočnilo päť stretnutí.

Sezóna 2021/2022 bude pokračovať v auguste štvrťfinálovými duelmi, ktoré sa budú hrať od 8. do 25. augusta, nasledovať bude Final 4 od 2. do 4. septembra v chorvátskom Zadare. Vedenie súťaže rozhodlo, že z 10 účastníkov bude pokračovať už len 8 najlepších podľa výsledkov v doterajších sezónach SEHA ligy (do úvahy brali priemer umiestnení, pozn.). Nepokračujú srbský RK Partizan Belehrad a ukrajinský HC Motor Záporožie. Štvrťfinálové dvojice (hrať sa bude na jeden zápas) i výhodu domáceho prostredia určil žreb na zasadnutí exekutívy.

Prešov bude o účasť na Final 4 bojovať s Telekomom Veszprém, pričom maďarského súpera a zároveň štvornásobného víťaza SEHA ligy privíta vo svojej Tatran handball aréne. Víťaz tohto štvrťfinále sa v semifinále stretne s lepším z dvojice Eurofarm Pelister Bitola – Meškov Brest.

Vyžrebované dvojice štvrťfinálových dvojíc SEHA Gazprom League 2021/2022:
zápas č. 1: Tatran Prešov (SR) – Telekom Veszprém (Maď.)
zápas č. 2: HC Vardar 1961 Skopje (Sev. Maced.) – RK Nexe Našice (Chor.)
zápas č. 3: RK Vojvodina Nový Sad (Srb.) – RK PPD Záhreb (Chor.)
zápas č. 4: RK Eurofarm Pelister Bitola (Sev. Maced.) – HC Meškov Brest (Biel.)
semifinále:
víťaz štvrťfinálového zápasu č. 2. – víťaz zápasu č. 3
víťaz zápasu č. 1 – víťaz zápasu č. 4

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SEHA

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022