Načítavanie údajov ...

Šesťgólový Hajko

V strede týždňa bolo v európskych hádzanárskych ligách na programe niekoľko zápasov so slovenskou účasťou. Najvýraznejšie dal o sebe vedieť Marian Hajko. Dvadsaťštyriročný tvorca hry, ktorý pred sezónou posilnil TJ Sokol Nové Veselí z nemeckého Füchse Berlín, sa v stretnutí českej extraligy proti Dukle Praha (28:28) prezentoval šiestimi gólmi, čím prispel k prvému bodu pre svoj tím v sezóne. Jeho oddielový kolega Andrej Parolly nedal gól. Za hostí dvakrát skóroval Marek Hlinka (raz bol vylúčený), Matúš Moravčík nefiguroval medzi strelcami.
Prvé víťazstvo v sezóne si v maďarskej lige pripísal Ferencváros, keď si poradil s Dabasom 33:26. Jakub Mikita si odpykal trest za vylúčenie.
Bez prehry pokračuje v najvyššej švajčiarskej súťaži HSC Kriens-Luzern pod vedením Petra Kukučku, keď vyhral na palubovke Kadetten Schaffhausen 34:30.
Naopak, zatiaľ sa v I. bundeslige nedarí hádzanárom SC DHfK Lipsko, kde pôsobí ako asistent trénera Miloš Putera. Tretí nezdar za sebu zaznamenalo jeho mužstvo na pôde Rhein-Neckar Löwen (24:30).
Prvý gól na novom pôsobisku si pripísala Karin Bujnochová pri triumfe poľského MKS Zaglebie Lubin na palubovke Jaroslawu 26:17. Marianna Rebičová sa dvoma gólmi podieľala na výhre MKS FunFloor Lublin nad Galičankou Ľvov 31:23. Barbora Lancz premenila zo šiestich streleckých pokusov dva, ale jej Mosonmagyaróvár dosiahol v Maďarsku vysoké víťazstvo nad Érdom 35:24.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/hazena.noveveseli.cz/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022