Načítavanie údajov ...

Severské trio hostiteľom ME mužov i žien, kontinentálny šampionát premiérovo v Rusku

Na 14. mimoriadnom kongrese Európskej hádzanárskej federácie (EHF) vo Viedni sa v sobotu rozhodlo o dejiskách vrcholných podujatí v nasledujúcich rokoch.

Majstrovstvá Európy mužov v roku 2026 budú v Dánsku, Švédsku a Nórsku (15. 1. – 1. 2. 2026), ženský šampionát bude premiérovo hostiť Rusko (3. – 20. 12. 2026).

Škandinávska kandidatúra počíta s 9 dejiskami – Kodaň, Herning, Aarhus (Dán.), Kristianstad, Malmö (Švéd.), Stavanger, Trondheim, Bergen a Oslo (Nór.). Vyvrcholenie je plánované do Jyske Bank Boxen v Herningu. V Rusku sa bude hrať na troch miestach v dvoch mestách – v Petrohrade a Moskve, ktorej VTB Arena s 12-tisícovou kapacitou bude dejiskom finálového víkendu.

O dva roky neskôr sa mužská kontinentálna elita predstaví v Španielsku, Portugalsku a Švajčiarsku (13. – 30. 1. 2028), zatiaľ čo ženy sa predstavia v Nórsku, Dánsku a Švédsku (30. 11. – 17. 12. 2028).

Portugalsko (premiérové ME 1994), Španielsko (1996) a Švajčiarsko (2006) už samostatne hostili mužské EHF EURO, teraz sa tejto úlohy zhostia v trojici, pričom to bude tretíkrát šampionát v troch krajinách. Tie ponúkajú sedem miest na súboje mužskej hádzanárskej špičky: Lisabon (Portug.), Bazilej, Lausanne, Zürich (Švajč.), Valencia, Barcelona a Madrid (Šp.). Barcelonský Palau St. Jordi, madridské Wanda Stadium a Santiago Bernabéu prichádzajú do úvahy v súvislosti s finálovým víkendom.
Trio severských krajín spojilo sily aj v kandidatúre na ženské ME, ktoré sa uskutočnia v deviatich mestách Stavanger, Trondheim, Bergen a Oslo v Nórsku, Kodaň, Herning a Aarhus v Dánsku, Helsingborg a Göteborg vo Švédsku. O medailové pozície sa bude bojovať prvýkrát v Nórsku, konkrétne v Nye Fornebu v Oslo.

Autor: slovakhandball.sk
Photo: EHF/kolektiffimages

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022