Načítavanie údajov ...

Shejbalov návrat do Kremsu, bude chytať za lídra rakúskej ligy

Slovenský hádzanársky brankár Michal Shejbal už nie je bez klubu

Na októbrovom zraze reprezentácie hádzanárov Slovenska pred vstupom do II. fázy kvalifikácie mužov o postup ME 2020 bol Michal Shejbal jedným z dvojice hráčov (okrem neho aj Miroslav Volentics, pozn.) v kádri trénera Heineho Ernsta Jensena, ktorý bol bez klubovej príslušnosti.

Po uplynulej sezóne sa mu skončila platnosť zmluvy vo švajčiarskom prvoligovom tíme TSV St. Otmar St. Gallen, kde pôsobil od leta 2016. K predĺženiu spolupráce neprišlo. Shejbal sa doma pripravoval s ambicióznym prvoligovým tímom Košice Crows a čakal na zahraničný angažmán. Dočkal sa ho v závere uplynulého týždňa, keď jeho angažovanie oznámil Moser Medical UHK Krems. K podpisu zmluvy medzi lídrom najvyššej rakúskej súťaže a slovenským brankárom prišlo vo štvrtok.

Ako uvádza oficiálny web UHK, predminulý víkend sa 33-ročný gólman obrátil na predstaviteľov klubu, či by sa nemohol do konca prebiehajúcej sezóny stať opäť hráčom družstva. Prezídium s predstavenstvom vzápätí prerokovali podmienky a so súhlasom trénerského tímu sa zrodila dohoda. Po úspešnom absolvovaní lekárskej prehliadky a zrealizovaní potrebných administratívnych úkonov si košický odchovanec mohol znovu obliecť červeno-žltý dres. Premiéru a hneď víťaznú v ňom absolvoval uplynulú sobotu proti Bregenzu Handball (29:28).

„Teším sa, že sa vraciam. Presne takto som to chcel,“ uviedol pre agentúru SITA Shejbal, pre ktorého nie je Krems neznámou destináciou. V tomto meste už pôsobil od sezóny 2011/2012 do sezóny 2015/2016. „Mám radosť, že opäť môžem byť vo svojom druhom domove a hrať za Krems. Dúfam, že je pred nami úspešné obdobie. Teším sa na skvelých ľudí v Kremse a najlepších fanúšikov v Rakúsku.“

Príchod novej staronovej posily privítal aj šéf UHK Josef Nussbaum: „Michal je veľmi dobrý a skúsený brankár, ktorý je stále súčasťou slovenského národného tímu. Je to skvelý športovec so správnym charakterom, ktorý veľmi dobre zapadne do nášho mužstva.“

Michal Shejbal počas svojej doterajšej kariéry chytal za švajčiarsky TSV St. Otmar St. Gallen, rakúsky Moser Medical UHK Krems, nemecký HSC 2000 Coburg, maďarský Kecskeméti KSE, švédsky IFK Skövde, bundesligové tímy TUSEM Essen Frisch Auf! Göppingen a na Slovensku za 1. MHK Košice. V drese Slovenska štartoval Shejbal na MS 2009 v Chorvátsku, kde prispel ku konečnému 10. miestu.

 

Autor: SITA, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022