Šiesta prehra Tatrana v Európskej lige

Hádzanárom Tatrana Prešov sa nepodarilo priniesť body z výjazdu za súpermi v skupinovej fáze EHF Európskej ligy mužov 2020/2021. Po nedeľňajšej prehre 21:27 v portugalskom Lisabone so Sportingom CP neuspeli ani v utorok vo Francúzsku, keď v zápase 7. kola B-skupiny podľahli po sľubnom úvodnom dejstve tímu USAM Nimes Gard 20:25 (11:12). Zverenci trénera Slavka Golužu sú v tabuľke na poslednom 6. mieste s nulou na konte a do osemfinále môžu postúpiť už len na úkor svojho najbližšieho súpera – Sportingu Lisabon, ktorý má na 4. priečke 6 bodov. Portugalský klub privítajú vo svojej Tatran handball aréne na budúci utorok 16. februára od 20.45 h. USAM Nimes Gard, ktorý sa v utorok predstavil bez zraneného slovenského brankára Teodora Paula, patrí v poradí „béčka“ 2. pozícia so ziskom 8 bodov.

Výsledky utorkových stretnutí 7. kola B-skupiny Európskej ligy mužov 2020/2021:

IFK Kristianstad (Švéd.) – Füchse Berlín (Nem.) 23:36 (11:17)
Sporting CP Lisabon (Portug.) – C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.) odložili.

USAM Nimes Gard (Fr.) – Tatran Prešov (SR) 25:20 (12:11)
Najviac gólov za Nimes: Tesio, Tobie, Acquevillo a Hisha Sanad po 4
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti – Rábek, Santos, Pacheco 6, Fech, Rečičár 1, Hozman, Grzentič 3, Caballero Hernández 5/3, Džaballah 5, Carapkin
Pok. hody: 2/2 – 3/3, vylúčení: 1 – 5, rozhodovali: Licis a Sondors (obaja Lot.)

Prešovčania boli v úvodnej štvrťhodine častejšie vo vedení, v 15. min viedli 4:3. Domáci potom otočili na 6:5 a od stavu 7:7 sa trojgólovou šnúrou prvýkrát odpútali – 10:7 v 23. min. Následne zvýšili na 12:8, ale záver I. dejstva patril Tatranu, ktorému spoľahlivo chytal Colodeti. Slovenský šampión troma presnými zásahmi skorigoval na polčasových 11:12. Nádej na prekvapenie však rýchlo zhasla. Družstvo USAM odskočilo hneď po zmene strán na 16:11. Prešovské čakanie na prvý gól v II. polčase ukončil v 38. min Džaballah (16:12). Francúzi mali v ďalšom priebehu najviac k dobru 6-gólový náskok (21:15, 22:16, 23:17 a 24:18). Tatran skorigoval na 20:24, ale posledné slovo v dueli mali domáci.