Načítavanie údajov ...

Simona Szarková: Najviac mi to priala mamina

Najlepšia hádzanárka Slovenska za rok 2021 Simona Szarková prešla v hodnotenom 12-mesačnom období rôznymi úskaliami. Po najlepšej sezóne v kariére v drese Mosonmagyaróváru, keď patrila medzi najlepšie kanonierky maďarskej súťaže a prispela k zisku ligového bronzu, išla za novou výzvou do Siófoku KC. V tíme finalistu Európskej ligy 2020/2021 prišlo v novembri zranenie kolena, ktoré si vyžiadalo chirurgický zákrok. Napriek tomu si v decembri stihla zahrať za reprezentáciu SR na majstrovstvách sveta v Španielsku. V súčte to 30-ročnej ľavej spojke vynieslo ocenenia v ankete SZH, kde bola nielen členkou Sedmičky roka, ale vďaka hlasom fanúšikov sa prvýkrát v kariére stala aj Hádzanárkou roka.

Bol rok 2021 najlepší vo vašej kariére?
– Ja by som to rozdelila na sezóny. Tá, ktorú som dokončila v Mosonmagyaróvári, bola určite najlepšia. Potom prvý polrok v Siófoku som sa oťukávala v novom prostredí, ale nebolo ani to zlé. Následne ma však zabrzdilo zranenie kolena a odvtedy som sa s tým trápila.

Dlhodobo patríte svojimi výkonmi medzi najlepšie slovenské hádzanárky. Poškuľovali ste po tomto individuálnom ocenení na Slovensku?
– Väčšinou túto otázku riešila moja mamina, ona by mi to veľmi dopriala. Ja som sa neodvážila si to ani priať, lebo som vedela, že je tu vždy veľká konkurencia v podobe kvalitných hráčok a treba byť pri zemi. Ona mi to však želala viac, ako som sa ja na to sústredila.

Komu by ste vy udelili túto poctu?
– Ťažká otázka. Ja som veľmi nesledovala dievčatá v zápasoch domácej ligy, ale videla som vystúpenia reprezentácie, resp. aj som bola ich súčasťou. Podľa toho si myslím, že brankárka Viki Oguntoye podávala aj tento rok dobré výkony.

Prečo po roku opúšťate Siófok po jednej sezóne?
– Ak to tak môžem povedať, tak v Siófoku sa od začiatku nenaplnili moje očakávania. Išla som tam aj z dôvodu, že sme mali hrať na európskej scéne. To sa však nestalo. Žiaľ, ovplyvnili to určité interné problémy v klube. Tak som sa rozhodla pre prestup do Kisvárdy a myslím si, že to bude dobrá voľba.

Aké sú vaše očakávania na novom pôsobisku?
– Predovšetkým, že budem zdravá. Posledný polrok to bolo pre mňa náročné. Jednoducho, ak je človek zdravý, tak výkony prídu. Toho by som sa neobávala. Dúfam, že to tak aj bude a teším sa na to.

V závere sezóny 2021/2022 ste sa už neobjavovali v zostave Siófoku. Prečo?
– Musela som si dať pauzu, lebo to moje koleno nebolo ostatný polrok v dobrom stave a už som si to potrebovala doliečiť. Najmä som už myslela na nasledujúcu sezónu. Chcela som sa dať do poriadku a neprísť do Kisvárdy zrazená. Dúfam, že do začiatku letnej prípravy ma koleno už nebude nijako obmedzovať.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022