Načítavanie údajov ...

Simonet: „Keď sa hádzaná vráti späť, budete sa z nej tešiť dvakrát toľko“

Kúzelník. Superstar. Nezvyčajný. V Lige majstrov nenájdete žiadneho hráča, ktorému by sa viac hodili tieto označenia ako Diego Simonet.

Argentínčan pred dvoma rokmi získal cenu pre najužitočnejšieho hráča (MVP) Final 4 Ligy majstrov a bol kľúčovým hráčom pri zisku druhej trofeje pre Montpellier HB v elitnej európskej súťaži.

O dva roky neskôr sa francúzsky klub vracia medzi top mužstvá Ligy majstrov. V skupinovej fáze skončili jeho hráči na štvrtom mieste, predstihli ich tímy THW Kiel, Telekom Veszprém a PGE VIVE Kielce.

Simonet, ktorý je teraz pre pandémiu COVID-19 obmedzený iba na pohyb vo svojom dome, sa v rozhovore pre web ehfCL.com rozhovoril o živote bez hádzanej, o svojch plánoch či vytvorení vlastnej stolovej hry.

Ako sa pre vás teraz zmenil život? Je náročné sa prispôsobiť?

Je to veľmi ťažké pre nás všetkých bez ohľadu na to, kto ste. Túto situáciu nikto nikdy nezažil. Mám obavy o každého, kto prišiel s vírusom do kontaktu, ale musíme s tým žiť a dúfať v to najlepšie. Ja mám veľké šťastie, že som so svojou snúbenicou a mojím malým dievčatkom. Dodržujem diétny plán a cvičenia, ktoré nám posiela môj kondičný tréner Alan Albert.

Ako sa dennodenne vyrovnávate s touto situáciou, ako sa udržujete vo forme?

Mojím cieľom je udržať si takú formu, akú som mal predtým, ako sa všetko pozastavilo. Minulý rok som bol v najlepšej forme. Teraz robím rôzne cvičenia, ktoré zahŕňajú špeciálne cviky na nohy a ramená, tie sú veľmi dôležité. A chcem sa veľmi poďakovať Alanovi Albertovi, nášmu kondičnému trénerovi, ktorý nám dáva veľa cvičení na doma. Ani táto situácia neznamená, že zrazu môžeme byť so sebou spokojní.

Ako vyzerajú vaše tréningy teraz? Myslíte si, že návrat na ihrisko bude náročný?

Cvičím veľa jogy, robím strečing a nejakú fyzickú činnosť, aby som zabránil zraneniam. Návrat bude ťažký, keďže niektoré veci sa nedajú trénovať doma. Veci, ktoré ma robia hráčom, akým som, napr. skoky či driblingy a iné. Ak ich netrénujete každý deň, je to ťažké.

Váš spoluhráč Valentin Porte uverejnil na instagrame video, na ktorom sa preteká so psom. Ako sa vy zvládate toľko voľného času?

Som veľký fanúšik stolových hier. Veľa času trávime so snúbenicou ich hraním a tým aj máme nejakú sociálnu interakciu, keďže nám chýbajú priatelia. Vytváram aj vlastnú stolovú hru, ktorá pôjde o dva mesiace do výroby.

Naozaj? Čo je to za hru?

Je to rodinná hra, ktorú je možné hrať rôznymi spôsobmi, je určená pre dvoch až siedmich hráčov. Musíte pracovať v tímoch, pretože musíte zrekonštruovať históriu Argentíny. Treba sa veľa rozprávať, musíte sa spoľahnúť na svojich partnerov. A to vôbec nie je koniec, mám aj iné plány. Keďže hrám vo Francúzsku, chcem vytvoriť stolovú hru s témou Francúzskej revolúcie. Obe hry budú super!

Vo voľnom čase, ktorý má teraz väčšina z nás, zvykneme čítať, pozerať filmy, televízne seriály. Môžete niečo odporučiť?

Predtým, ako idem spať, si zvyknem pozrieť film alebo seriál, aby som sa zrelaxoval a mal dobrý spánok. Ak by som mal odporučiť nejaký film, tak 1917. Som veľký fanúšik vojnových filmov a tento na mňa veľmi zapôsobil. Pokiaľ ide o seriál, páčil sa mi Self Made: Inspired by the life of Madam C.J. Walker (Vypracovaná: Podľa života Madam C. J. Walker). Rád by som odporučil aj stolovú hru, ktorú môžu vyskúšať všetci a to Chronicles of Crime – je to vynikajúce!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Thanks @tom_o_brannagain for putting the voice to this important penalty. #handballathome @ehfcl @pumafrance

Príspevok, ktorý zdieľa Diego Simonet (@chinosimonet),

 

Vráťme sa k hádzanej. Ako veľmi vám chýba? Pozreli ste si nejaké zápasy?

Aby som bol úprimný, až tak veľmi mi nechýba, keďže mám malé praskliny na jednom rebre z posledného ligového zápasu proti Créteilu. Pozrel som si však niektoré z posledných zápasov, ktoré sme odohrali a podali sme v nich dobré výkony. Vždy sa rád vraciam a pozerám svoje zápasy, lebo rád opravujem chyby a aspoň vidím, čo som robil dobre a naopak, čo zle.

Akú ste mali doteraz sezónu?

V Lige majstrov sa nám veľmi darilo. Na druhej strane, vo francúzskej lige sme mali svoje výkonnostné výkyvy, prehrali sme pár zápasov a stratili šancu získať dôležité body, ako napr. proti Ivry alebo Istres.

Čo vám teraz najviac chýba?

Stretnutia, byť vo forme, vyhrávať zápasy. Myslím, že každému hádzanárovi chýba práve toto.

Môžete poslať odkaz fanúšikom hádzanej, ktorým práve teraz chýbajú súboje na ihrisku?

Niekedy je dobré, keď vám niečo chýba. Lebo keď sa vráti späť, budete sa tešiť dvakrát toľko! Zostaňte doma a dodržiavajte pravidlá, pomôžete tak všetkým.

 

Zdroj: http://www.ehfcl.com 7.4.2020, Foto: handball-planet.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022