Načítavanie údajov ...

Siófok zbrojí, angažoval aj slovenskú kanonierku Szarkovú

Siófok KC získal tri nové hráčky, z toho dve rodáčky zo SR

Slovenská hádzanárska reprezentantka Simona Szarková mení pôsobisko. Nie teraz v polovici aktuálnej sezóny, ale až od tej nasledujúcej. Dvadsaťdeväťročná spojka bude naďalej pôsobiť v Maďarsku, ale z Mosonmagyaróváru sa posunie južnejšie až k Balatonu. Od ročníka 2021/2022 si bude obliekať dres tímu Siófok KC, tabuľkového suseda z popredia najvyššej maďarskej súťaže.

Vedenie ambiciózneho Siófoku už dáva dokopy káder na nasledujúcu sezónu. Slovenskú oporu Motherson Mosonmagyaróvár v priebehu tohto týždňa predstavilo ako jednu z troch posíl spolu s Nórkou Malin Holtovou a maďarskou reprezentantkou Ritou Lakatosovou, ktorá je rodáčkou z Dunajskej Stredy. V dvojici Holtová – Lakatosová získali nové duo tvorkýň hry, angažovanie Szarkovej znamená posilnenie streleckej sily ľavej strany spojkového radu.

„S príchodom Gábora Danyiho na trénerský post sa vydávame cestou novej koncepcie. Rita Lakatosová, Malin Holtová a Simona Szarková v nej budú kľúčovými hráčkami a tvoriť kostru nového družstva SKC. Vkladáme do nich veľké nádeje a dúfame, že práve v Siófoku urobia veľký krok vo svojej kariére,“ uviedol výkonný riaditeľ klubu János Fodor.

Szarková si svojimi výkonmi urobila v Maďarsku dobré meno. V najvyššej súťaži odohrala doteraz 37 stretnutí a dosiahla 142 gólov. V tomto ročníku patrí k najlepším kanonierkam ligy, v 13 dueloch dosiahla 69 presných zásahov, čo ju radí do prvej desiatky poradia strelkýň.

„Po aktuálnej sezóne sa mi skončí platnosť zmluvy s Mosonmagyaróvári a tak som sa rozhodla, že sa chcem posunúť vo svojej hráčskej kariére. Keď sa mi ozval manažér, že sa o mňa zaujíma Siófok, tak som sa prakticky rozhodla, čo chcem. V ostatnom čase som zblízka mohla sledovať, kam sa tento klub posunul a pozdáva sa mi to. Dôležité bolo pre mňa aj zotrvanie v Maďarsku, aby som mohla byť blízko k mojej rodine. Budúci hlavný tréner mi načrtol, aký štýl hádzanej by chcel praktizovať v Siófoku. A presne takú hru obľubujem – veľa práce, rýchla a dynamická hádzaná. Vyslovene ma motivuje medzinárodná scéna, ktorá mi v mojej kariére chýba. Už sa neviem dočkať novej sezóny, ale dovtedy sa budem naplno koncentrovať na účinkovanie v mojom súčasnom klube, s ktorým by som sa chcela rozlúčiť pekným výsledkom,“ povedala pre klubový web Siófoku 177 cm vysoká Slovenka.

Simona Szarková, novozámocká rodáčka pochádzajúca zo Šurian, kde začínala s hádzanou v miestnom HKM, hrávala na Slovensku v HK Slovan Duslo Šaľa do leta 2014. Následne si v drese DHK Baník Most svojimi výkonmi vyslúžila ponuku zo Storhamar Haandball Elite. Krátku – len niekoľkomesačnú – anabázu v Nórsku ukončila v novembri 2018 a od decembra tohto roku pôsobila v Mosonmagyaróvári. S reprezentáciou SR si zahrala na ME 2014 v Maďarsku a Chorvátsku (12. miesto).

Dvadsaťsedemročná Holtová prichádza z nórskeho Sola SK. O šesť rokov mladšia Lakatosová sa v roku 2013 dostala do Győri Audi ETO. Z hádzanárskeho veľkoklubu hosťovala postupne v Mosonmagyaróvári KC, nórskom Byasene či vo Váci NKSE, kde pôsobí aj v súčasnosti. V roku 2018 bola kapitánkou maďarskej reprezentácie junioriek, ktorá triumfovala na majstrovstvách sveta svojej vekovej kategórie. Už v tom roku dostala prvýkrát pozvánku do ženského národného tímu, ktorého je naďalej členkou.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://siofokkc.hu

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022