Načítavanie údajov ...

Širšia nominácia hádzanárov SR na Euro Cup, nefiguruje v nej trio skúsených

Dvadsaťosemčlenný káder na Euro Cup aj s nečakanými menami

O tri týždne má slovenská hádzanárska reprezentácia mužov začať svoje účinkovanie v Euro Cupe, v ktorom účinkujú dva najlepšie tímy z predchádzajúcich majstrovstiev Európy (Španielsko a Chorvátsko) a organizátori nadchádzajúceho kontinentálneho šampionátu (SR a Maďarsko).

Ohľadom vstupu Slovákov do jesenných bojov v tejto súťaži je momentálne ešte veľa otáznikov, ktoré sa vyjasnia v priebehu najbližších dní. Známa je však širšia nominácia, z ktorej vzíde užší káder na prvé dva zápasy, ktoré by sa mali uskutočniť 4. novembra v Bratislave proti Chorvátsku a o tri dni neskôr v Španielsku. Realizačný tím reprezentácie SR zostavil 28-členný káder, v ktorom nechýbajú kľúčoví hráči, ale zároveň v ňom chýbajú aj niektoré tradičné opory z predchádzajúceho obdobia. V nedávnej minulosti sa národný tím dal len ťažko predstaviť bez mien ako Martin Straňovský, Oliver Rábek či Patrik Hruščák. Na druhej strane sa do výberu dostali aj nie až tak známe mená, ktoré čakajú na svoju šancu v najcennejšom drese.

„Podľa reglementu sme v predstihu museli spraviť 28-člennú nomináciu. Všetkým legionárom sme poslali pozvánky na ich kluby s tým, že vzhľadom na aktuálnu situáciu budeme jednotlivých zahraničných hráčov potom informovať osobitne približne 10 dní pred zrazom. Momentálne je situácia neistá. Zatiaľ nevieme, či budeme mať sústredenie na Slovensku alebo v zahraničí, či vôbec odohráme duel s Chorvátmi v domácom prostredí,“ poznamenal pre slovakhandball.sk kormidelník Slovákov Peter Kukučka.

Aj o zámeroch trénerského štábu pri tvorbe nominácie prinesieme rozhovor s hlavným koučom slovenských hádzanárov Petrom Kukučkom v najbližších dňoch.

Širší 28-členný káder hádzanárov Slovenska na EHF Euro Cup 2022:

brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (Grundfos Tatabánya/Maď.), Michal Koller (ŠKP Bratislava)

pivoti: Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen/Nem.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.), Boris Rešovský (ŠKP Bratislava)

krídla: Lukáš Péchy (TuS Ferndorf/Nem.), Dávid Michalka (Tatran Prešov), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Daniel Polák (HKM Šaľa), Tomáš Urban (TV Emsdetten/Nem.), Ljubomyr Ivanicja (MŠK Považská Bystrica), Dávid Mišových (HáO TJ Slovan Modra)

spojky: Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Lukáš Urban (C’Chartres Métropole Handball/Fr.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Otto Kancel (Orosházi FKSE-LINAMAR/Maď.), Jakub Prokop (Budakalász Kézilabda ZRT/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Marek Korbel (CSM Fagaras/Rum.), Marek Kováčech (Union JURI Leoben/Rak.), Branislav Cigáň (HC Dukla Praha/ČR), Tomáš Rečičár (Tatran Prešov), Tomáš Tschur (HáO TJ Slovan Modra), Lukáš Rakús (HC Sporta Hlohovec), Derviš Birdahič (ŠKP Bratislava)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: facebook.com/rushandball.ru

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022