Načítavanie údajov ...

Školková pomohla k výhre Nice piatimi gólmi, Bujnochová štyrmi presnými zásahmi

V závere týždňa boli v Európe na programe len ligové súťaže v ženských hádzanárskych súťažiach. Siófok bez svojej zranenej slovenskej spojky Simony Szarkovej potrápil Ferencváros, ale s úradujúcim maďarským šampiónom prehral 31:33. Štvrtý Mosonmagyaróvár naplno zabodoval na pôde budapeštianskeho Vasasu (41:35), k čomu Barbora Lancz prispela dva gólmi z troch striel a na konte mala jedno vylúčenie. Kisvárde bez zranenej Veroniky Habánkovej sa podarilo zdolať Budaörs 26:24 a drží sa v prvej polovici tabuľky.

Hádzanárky Nice dosiahli druhú výhru za sebou, keď pokorili Besancon 29:26 a v tabuľke najvyššej francúzskej súťaže sa posunuli na 10. miesto. Martina Školková bola autorkou piatich presných zásahov Nice, keď sa do zakončenia dostala osemkrát.

Karin Bujnochová dala štyri góly zo šiestich striel (raz bola vylúčená) pri výhre družstva Achenheim Truchtersheim v II. francúzskej lige na pôde posledného tímu AS Cannes Mandelieu Handball 28:25, po ktorej je v tabuľke štvrté.

Vo Švajčiarskom pohári postúpil do štvrťfinále LC Brühl, za ktorý vo víkendových dueloch nenastúpila pôvodom Slovenka Katarína Šimová. HSC Kreuzlingen prešiel cez Muotathal (27:25), pričom Petra Škoricová dala päť gólov zo siedmich striel. Potom však Kreuzlingen v osemfinále nestačil na Brühl (20:31), Škoricová neskórovala.

Hádzanárky tímu Ego Spor Ankara prerušili minisériu dvoch prehier, keď u posledného družstva tabuľky I. tureckej ligy vyhrali hladko 36:26. Mária Holešová napriek problémom s achilovkou nastúpila proti Tekirdagu, odohrala približne 40 minút a trikrát sa presadila strelecky.

Alexandra Ivanicja (Krebs) sa so spoluhráčkami z Koszalinu tešila z víťazstva nad posledným tímom Korona Kielce 27:19 a držia sa v tesnom kontakte s družstvami na 3. – 5. priečke najvyššej poľskej súťaže.

Posledný Eggenburg sa zatiaľ neodpútal z dna tabuľky rakúskej ligy, keď v Korneuburgu podľahol 30:33. Za hostky vedené Tiborom Csókom dvakrát skórovala Barbora Králová, ktorá si odpykala aj jeden dvojminútový trest. Stockerau vyhralo na pôde Dornbirnu 23:21 aj vďaka štyrom gólom Diany Michálkovej (raz bola vylúčená) a už len o bod zaostáva za tretím v poradí MGA Fivers, ktorý s brankárkou Adrianou Medveďovou v zostave doma tesne prehral s Grazom (34:35).

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/pg/ogcncahb

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022