Načítavanie údajov ...

Školkovú potešilo vrúcne prijatie na Zemplíne. Neverila, že sa s francúzskym klubom dostane na Slovensko

Slovenská hádzanárka Martina Školková sa po vyše desiatich rokoch vrátila do Michaloviec ako hráčka súpera miestnej Iuventy. Tridsaťštyriročná spojka je od vlaňajšieho leta hráčkou OGC Nice Côte d’Azur Handball a práve francúzsky klub je súperom slovenského šampióna v 2. kvalifikačnom kole Pohára EHF žien 2019/2020. „Návrat na Slovensko bol veľmi príjemný. Ani mi nenapadlo, že sa mi niekedy ešte naskytne takáto možnosť prísť s francúzskym klubom do rodnej krajiny. Hneď pri vstupe do michalovskej haly sa mi vynorili spomienky na dva prežité roky a úspechy s Iuventou,“ povedala pre agentúru SITA Školková, ktorá na Zemplíne pôsobila v sezónach 2005/2006 a 2006/2007 a tešila sa aj z majstrovských titulov.

A v Michalovciach na svoju bývalú hráčku nezabudli. „Prijatie bolo naozaj veľmi milé, veľmi ma prekvapilo privítanie od prezidenta klubu Tibora Mačugu, ale aj od ľudí v hľadisku. Veľmi si to vážim,“ neskrývala potešenie rodáčka z Partizánskeho.

Školková bola aj vzhľadom k michalovskej minulosti stredobodom pozornosti. „Samozrejme, skutočnosť, že nastúpim proti môjmu bývalému družstvu, som v klube spomínala hneď, ako sme zistili, že je tu možnosť mať súpera zo Slovenska. Dievčatá i tréner sa ma veľa pýtali ohľadom môjho pôsobenia v Iuvente a všetkého s tým spojeného. Za ten čas strávený na Slovensku som dostala nespočetné množstvo otázok,“ prezradila univerzálna spojka.

Iuventa v prvom dueli potrápila francúzskeho vicemajstra a podľahla len 21:23. Prvý polčas nad veľkým favoritom dokonca vyhrala (11:10) a bolo to napínavé až do konca. „Úprimne, ja som vedela, že Iuventa nie je súper, ktorý nám dá niečo zadarmo a zápas bude mať hladký priebeh. Bola som milo prekvapená agresivitou michalovských hráčok v obrane a ich útočnou hrou. Myslím si však, že my sme nepredviedli v tomto zápase našu najlepšiu hádzanú. Verím, že u nás doma to bude úplne iný zápas. S víťazstvom však vládne spokojnosť,“ vrátila sa k sobotňajšiemu vystúpeniu na Zemplíne bývalá reprezentantka SR, ktorá však pred nedeľňajšou odvetou dvojzápasu (20. 10 o 17.00 h) upozorňuje, že tá tiež nemusí byť prechádzka ružovou záhradou: „Viem, že Iuventa nám to ľahko nedaruje a v boji o postup budeme musieť zabrať. Určite máme čo zlepšiť v porovnaní s prvým zápasom.“

Nice sa zatiaľ až tak nedarí v najvyššej francúzskej súťaži, kde ako úradujúci vicemajster figuruje na 5. priečke, na ktorú sa posunul vďaka stredajšiemu víťazstvu nad Školkovej bývalým klubom z Dijonu (34:26). „Zápasy v tejto lige sú nesmierne vyrovnané a rozdiely sú tesné. Stačí malé zaváhanie a hneď sa to prejaví na umiestnení v tabuľke. Áno, nedávno sme boli na 6. priečke, ale naďalej budeme robiť maximum pre lepšie umiestnenie a azda sa nám podarí posunúť vyššie. Ja osobne tomu verím,“ zaželala si na záver štvornásobná najlepšia hádzanárka Slovenska (2014 – 2017).

Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022